test
11.4 C
Oslo
czwartek, 20 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Bergen – atak na 2 kobiety w urzędzie NAV. Jedna z nich zmarła w wyniku doznanych obrażeń

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek rano w urzędzie NAV Årstad w Bergen. Według ustaleń norweskiej policji 2 kobiety, które doznały obrażeń z ręki mężczyzny po 30-tce, były pracownicami placówki. Jedna z nich zmarła. 

Atak nożownika na pracownice urzędu NAV 

Policja została zawiadomiona o całym zdarzeniu wczoraj o godzinie 10:02. Nożownik zaatakował 2 kobiety, które były pracownicami urzędu NAV Årstad w Bergen. Obydwie z nich zostały przewiezione do szpitala Haukeland. 

Według ustaleń policji do ataku doszło najpewniej na drugim lub trzecim piętrze budynku. Jak powiedział w rozmowie z NRK Synnøve Malkenes z Zachodniego Okręgu Policyjnego – „Nie wiemy, czy był to atak wymierzony w konkretne osoby, czy był to atak przypadkowy. Wiemy, że byli obecni inni pracownicy […]”.

Nożownik to około 30-letni mężczyzna, który był petentem. Policja wyprowadziła go z budynku o godzinie 11:15. Budynek został także dokładnie przeszukany przez uzbrojonych funkcjonariuszy.

Jedna z kobiet nie żyje

Niestety pomimo hospitalizacji jedna z pracownic NAV zmarła w wyniku doznanych obrażeń. Miała 50 lat. Druga z kobiet, mająca 30 lat, doznała lekkich obrażeń i jej stan jest stabilny. 

Nożownik został postawiony przed zarzutem dokonania morderstwa oraz spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że jest on obcego pochodzenia, a obywatelem Norwegii stał się dopiero w 2019 roku.

Według norweskich mediów już w przeszłości zdarzały się akty agresji wymierzone w pracowników placówek NAV w Bergen. W 2012 roku jeden z petentów groził urzędnikom, że ich rozstrzela. 

Trwają obecnie przesłuchania świadków zdarzenia. Wszystkie biura NAV w Bergen są dzisiaj zamknięte dla petentów.

- Polecamy -