Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Duże zagrożenie pożarami w zachodniej Norwegii

Jak poinformował we wtorek Norweski Instytut Meteorologiczny – z powodu suszy, która opanowała Møre og Romsdal i Vestland wydano dla tych regionów żółte ostrzeżenie o pożarach. Alert może jednak z czasem zmienić kolor na pomarańczowy.

Zagrożenie pożarowe – na razie żółte, ale może być pomarańczowe

Susza w zachodniej Norwegii utrzymuje się już od dłuższego czasu. Prognozy Norweskiego Instytutu Meteorologicznego na razie nie przewidują w tej kwestii żadnych większych zmian. Nadal będzie nie tylko sucho, ale także wzrośnie temperatura. Dodatkowo będzie również wietrznie, co oznacza, że ​​ryzyko pożaru gwałtownie wzrośnie – zwłaszcza pod koniec weekendu.

W związku z tym już we wtorek Norweski Instytut Meteorologiczny wysłał ​​żółte ostrzeżenie o pożarach lasów, dotyczące takich obszarów jak Møre og Romsdal i Vestland.

Warto podkreślić, że ostrzeżenia pożarowe wydawane dla zachodniej Norwegii były zazwyczaj dużą rzadkością w sierpniu.

Jak jednak dodał meteorolog Geir Ottar Fagerlid w rozmowie z NRK – „Jeśli pogoda będzie się utrzymywać, rozważamy wysłanie pomarańczowego ostrzeżenia”.

Lokalne pożary w zachodniej Norwegii

Jak dotąd w zachodniej Norwegii wybuchło już w tym tygodniu kilka lokalnych pożarów, które szybko zostały ugaszone przez jednostki straży pożarnej.

Dodatkowo aż 3-krotnie w ciągu zaledwie kilku dni jednostki walczyły z ogniem na Årheimsfjellet w Stryn. Z racji trudnego ukształtowania terenu prace gaśnicze w tym miejscu wykonywane są przy pomocy specjalnego helikoptera.

Na wypadek większej ilości pożarów Dyrekcja ds. Ochrony Ludności i Planowania Kryzysowego dysponuje ponad 20 helikopterami tego typu, które w najbliższych dniach będą w pełnej gotowości.

- Polecamy -