Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Norwegia przekaże 200 mln NOK na wsparcie Ukrainy

W związku z kryzysem w Ukrainie Norwegia, jak i inne kraje angażują się w pomoc uchodźcom, ale nie tylko. Ministerstwo Spraw Zagranicznych kraju fiordów podjęło decyzję o przekazaniu 200 mln koron na wynagrodzenia dla personelu medycznego, nauczycieli i urzędników w Ukrainie. Oprócz tego środki zostaną spożytkowane na wypłaty emerytur i pomoc społeczną.

Wojna niesie za sobą dramatyczne skutki dla gospodarki

Ukraina w trakcie wojny potrzebuje zarówno broni, jak i pomocy humanitarnej. Nie można jednak zapominać, że wsparcia wymaga także ukraińska gospodarka w zakresie utrzymania sprawności aparatu państwowego. Na ten właśnie cel władze norweskie postanowiły przeznaczyć dodatkowe środki. Pieniądze zostaną przekazane za pośrednictwem pakietu kryzysowego Banku Światowego dla Ukrainy. Jak przyznała minister spraw zagranicznych Norwegii, Anniken Huitfeldt:

„Agresja Rosji na Ukrainę ma dramatyczne konsekwencje dla ukraińskiej gospodarki. Obecnie przekazujemy 200 mln NOK wsparcia, aby bezpośrednio pomóc władzom ukraińskim przetrwać ten kryzys”.

Norwegia dotychczas łącznie przeznaczyła 2 mld NOK na działania humanitarne i pomoc uchodźcom w związku z wojną w Ukrainie. Jak podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, do tej pory wypłacono około 1 miliarda koron norweskich na ten cel.

- Polecamy -