-9.8 C
Oslo
piątek, 19 kwietnia, 2024
motty_kredyty norweskie

4 miejsca w Norwegii, które warto odwiedzić przed świętami Bożego Narodzenia

Koniec roku to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów. Szczególnie przez święta Bożego Narodzenia i klimat, który im towarzyszy. W Norwegii można wybrać się do wielu ciekawych miejsc, aby jeszcze mocniej poczuć „magię świąt”. Oto kilka z nich!

Tromsø – świąteczne miasto na północy 

Od połowy listopada, miasto szykuje się na Boże Narodzenie. Ulice dekorowane są ozdobami świątecznymi, a mieszkańcy przygotowują swoje stoiska na lokalny jarmark, który obfituje w najlepsze potrawy i napoje. Poza świątecznymi atrakcjami, w Tromsø znajduje się idealny punkt do obserwacji zórz polarnych. 

Kongeparken niedaleko Stavanger

Kongenparken to park rozrywki, który w grudniu zamienia się w miejsce przepełnione świątecznymi atrakcjami. Chętni mogą przejechać się na dużej karuzeli albo skorzystać z innych zabaw. Dla gości przygotowywane są specjalne pokazy oraz warsztaty z pieczenia pierników. Park ozdobiony jest świątecznymi dekoracjami, a na spacerze można spotkać samego św. Mikołaja. 

Święta w Røros

Røros to niewielka miejscowość, w której mieszka niecałe 5 000 ludzi. Świąteczny klimat można poczuć na tutejszym jarmarku, który jest mniejszy niż inne, ale za to równie atrakcyjny. 7 i 8 grudnia warto odwiedzić lokalny kościół. Wtedy odbywa się koncert organowy. Do Røros powinni przyjechać wszyscy, którzy chcą uniknąć wielkomiejskiej świątecznej gorączki i poczuć prawdziwą atmosferę Bożego Narodzenia.  

Tradycyjna architektura tej miejscowości została wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO – to kolejny powód, aby przyjechać to tego miejsca. 

Piernikowe miasteczko w Bergen (Pepperkakebyen)

Jest to największe takie miasteczko na świecie! Każda konstrukcja wykonana jest z piernika. Wystawę przygotowują wszyscy chętni mieszkańcy. Pepperkakebyen można oglądać od połowy listopada do końca grudnia. Na odwiedzających czekają sklepy z lokalnymi produktami i wiele zabaw dla dzieci.

- Polecamy -