Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Będzie gorąco – pod koniec tygodnia w Norwegii może być nawet 30°C

Synoptycy przewidują falę upałów, która nawiedzi krainę fiordów już pod koniec tego tygodnia. W których regionach będzie najcieplej?

Nadciąga fala upałów

W pierwsze dni tego tygodnia meteorolodzy zapowiadają deszczową pogodę, która powoli będzie tracić na sile i ustanie około środy. Od tego czasu wysokie temperatury będą utrzymywać się zwłaszcza w środkowej oraz północno-wschodniej Norwegii przez około 3 dni. W niektórych regionach termometry mogą wskazać nawet 30°C w cieniu.

Informację tę przekazała dzisiaj rano w rozmowie z NTB meteorolog – Julie Solsvik Våga. Według niej – „Od środy do weekendu temperatura będzie powoli, ale pewnie rosła, do 30°C. W wielu miejscach przekroczy 25°C”.

W obszarach śródlądowych mieszkańcy Norwegii mogą mieć także do czynienia z tzw. tropikalnymi nocami. Średnia temperatura podczas nich może wynieść ponad 20°C.

W południowych częściach Nordlandu i Finnmarksvidda będzie nieco chłodniej, ale i tam temperatura może przekroczyć 20°C.

Gorąca kąpiel w norweskim fiordzie?

Szacuje się, że temperatura niektórych norweskich kąpielisk osiągnęła już ponad 20°C. Na wyspie Kalvøya w Bærum w poniedziałkowy poranek temperatura wody wyniosła dokładnie 21,5°C. Pomiaru dokonano o godzinie 6 rano. Taką samą wartość odnotowano w niedzielę na kąpielisku w Nesodden w Bomannsvik.

plaża
Żar z nieba i gorąca woda – pod koniec tego tygodnia na norweskich plażach może być naprawdę tłoczno.

Rekordowe temperatury wody w Norwegii zarejestrowano także w Kongshavn w Kristiansand – kąpielisko było tam nagrzane aż do 22°C.

Podczas najbliższych upalnych dni temperatura w norweskich akwenach prawdopodobnie jeszcze wzrośnie.

- Polecamy -