-9.8 C
Oslo
piątek, 12 kwietnia, 2024
motty_kredyty norweskie

Flyr – nowa norweska linia lotnicza

Dzięki usługom nowego norweskiego przewoźnika będzie można podróżować nie tylko w obrębie kraju, ale także za granicę. Pierwszy lot jest planowany na 30 czerwca.

Po Norwegii i za granicę

Firma została założona podczas światowego kryzysu pandemicznego, jesienią ubiegłego roku. Obecnie pracuje w niej 45 pracowników, lecz plany na 2021 przewidują zatrudnienie jeszcze 350 osób. Jednym z priorytetowych założeń firmy jest stworzenie jak największej ilości nowych miejsc pracy w Norwegii.

Bilety będzie można kupować od końca maja, co determinowane jest rządowymi ustaleniami na temat ponownego otwarcia Norwegii. Założyciele firmy nie chcą bowiem dopuścić do sytuacji, w której pasażerowie borykaliby się z problemami takimi jak zmiany tras lub anulowane rezerwacje. Pierwszy lot, który ma w planach norweski start-up, odbędzie się 30 czerwca. Samolot wykona wtedy kurs z Oslo do Tromsø.

Linia lotnicza nie ma zamiaru ograniczać się jedynie do podróży krajowych. Dyrektor generalny – Tonje Wikstrøm Frislid – planuje także utworzyć sieć kursów do popularnych europejskich miast. Wśród nich znajdą się takie metropolie jak Nicea, Alicante czy Malaga.

Flota licząca 28-30 samolotów

Przewiduje się, że w maju przewoźnik będzie w posiadaniu pierwszej pary samolotów. Będą to Boeingi 737-800, które wcześniej używane były przez turecką linię lotniczą Pegasus Airlines. Flyr ma zamiar rozbudowywać flotę do jesieni tego roku, dokupując jeszcze około 30 maszyn.

Doświadczony zespół o wielkich planach

W skład nowej norweskiej linii lotniczej wchodzą specjaliści z kręgu skandynawskiego i międzynarodowego lotnictwa. Ich szeregi zasilają ludzie, którzy związani byli z takimi liniami lotniczymi jak np. Norwegian, SAS, Widerøe oraz Braathens. 

Przewoźnik chce sprawić, aby latanie było przede wszystkim przyjemne dla klienta. Ma zamiar dołożyć wszelkich starań, by uprościć ten sposób transportu, czyniąc go bardziej przystępnym dla podróżujących oraz dopasowanym do ich potrzeb.

Firma jest całkowicie finansowana przez sektor prywatny w tym m.in. Arctic Securities i Carnegie. Łączna suma inwestycji oscyluje wokół kwoty 600 mln NOK, czyli około 70 mln USD. 

- Polecamy -