-9.8 C
Oslo
środa, 15 maja, 2024
motty_kredyty norweskie

Hovdsundet w Bodø, czyli jedna z najpiękniejszych plaż Norwegii

Lazurowe wody w Norwegii? Plaża, usytuowana na północy krainy fiordów, jest obecnie prawdziwym hitem na Instagramie. Istnieją podejrzenia, że okaże się podczas najbliższych letnich miesięcy celem niejednej podróży. Co warto o niej wiedzieć?

Przyjemność tylko dla nomadów

Pomimo że plaża kusi niejednego poszukiwacza wrażeń, dostanie się do niej, nie należy wcale do najłatwiejszych. Skalista trasa może być nie lada wyzwaniem dla początkujących piechurów. Szlak jest bowiem na tyle zróżnicowany, że opada i wspina się pomiędzy skalistymi plażami oraz klifami. 

Plaża Hovdsundet w Norwegii
Źródło: stock.adobe.com

Plaża wieńczy półwysep i dostać do niej można się na dwa sposoby – od strony południowej lub północnej, którą uznaje się za o wiele trudniejszą. Doświadczeni piechurzy bez problemu mogą pokusić się o pełnowymiarową wycieczkę, korzystając z obydwu szlaków. Szacuje się, że wyprawa w jedną stronę zajmuje średnio 1,5 godziny.

Droga północna wymaga od podróżników dużej sprawności fizycznej oraz koordynacji. Dla chętnych, których nie przekonują do końca samotne wyprawy, często organizowane są także grupowe wycieczki na tę zjawiskową plażę, która w niczym nie przypomina rejonu koła podbiegunowego.  

Raj z Instagrama

Popularności tej zacisznej dotąd plaży przysporzyły media społecznościowe, na których Hovdsundet jest obecnie prawdziwym hitem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie rejon ten może być celem eskapad całej rzeszy ludzi. Tym samym z kameralnej oraz urokliwej plaży może stać się miejscem prawdziwego turystycznego oblężenia.

Dodatkowo na duże zainteresowanie tym miejscem wpłynął nie tylko Instagram lub Pinterest, ale i podróżniczy panel w Aftenposten, który rekomendował ten kierunek. Dużą rolę odegrało również polecenie norweskiego podróżnika – Gunnar’a Garfors’a.

Ekologowie biją jednocześnie na alarm, że miejsce to jest zasiedlane przez różne gatunki ptaków oraz pasące się owce, a nadmierna eksploatacja terenu może spowodować nieodwracalne szkody. W związku z tym władze rejonu zapewne staną w najbliższym czasie przed zadaniem wyznaczenia konkretnych tras pieszych wędrówek, w celu ochrony tego niezwykłego miejsca.

- Polecamy -