Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Polacy w Oslo – Jak Polacy spędzają czas wolny w Norwegii?

Dla każdego Norwega fritid, czyli czas wolny to bardzo ważna rzecz, którą z chęcią celebrują i wykorzystują bez najmniejszego poczucia winy. Polacy coraz częściej uczą się tego od mieszkańców krajów fiordów. Dlatego dowiesz się, jak Polacy w Oslo spędzają czas wolny i wybierz idealną dla siebie formę aktywności.

5 przykładów spędzania czasu w Norwegii

Wędkarstwo

Wielu Polaków podkreśla, że wolny czas chętnie poświęcają na wędkarstwo. To bardzo popularna aktywność zarówno wśród imigrantów, jak i Norwegów. Tym bardziej, że warunki ku temu są naprawdę dobre. W kraju fiordów do dyspozycji jest sporo dobrze zarybionych łowisk, a co więcej wędkarstwo należy do tzw. allemannsretten. Prawo to wskazuje na to, że każdy całkowicie za darmo może korzystać z natury, bo jest jej integralną częścią. To znaczy, że nie musisz płacić, żeby zacząć wędkować i cieszyć się przyrodą!

Polacy z Oslo lub innych większych miast również mogą oddawać się wędkarstwu, bo nawet metropolie mają dostęp do zarybionych rzek czy portów rybackich.

Zwiedzanie muzeów w Oslo

Chcesz jeszcze lepiej poznać norweską kulturę? Wielu Polaków swój wolny czas spędza właśnie na zwiedzaniu muzeów, których w stolicy z pewnością nie zabraknie. Dzięki temu możesz zrelaksować się po pracy, a do tego dowiedzieć się więcej na temat historii, sztuki czy współczesnych dokonań Norwegów. Z pewnością najlepszy dostęp do kultury mają Polacy w Oslo – wtedy warto skorzystać z Oslo Pass (daje możliwość darmowego wstępu do około 30 muzeów i innych miejskich atrakcji, a także darmowy transport publiczny) lub wcześniej dowiedzieć się, kiedy muzea są otwarte za darmo. Koniecznie odwiedź:

Spotkania z Polakami

Tęsknisz za Polską, a może po prostu chcesz spotkać więcej Polaków, którzy mieszkają w Oslo lub innych miastach Norwegii? W takim razie zapisz się do Klubu Dyskusyjnego Polaków w Norwegii. Organizacja zrzesza Polonię w kraju fiordów, a głównym celem jest rozmowa o nauce i kulturze. W towarzystwie herbaty, kawy oraz pysznych ciast możesz podzielić się swoimi przemyśleniami, a do tego pomówić nawet o najbardziej drażliwych tematach w spokojny sposób.

Gdy zastanawiasz się, jak Polacy spędzają czas wolny w Norwegii, to powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że kluby polonijne i spotkania z rodakami, to bardzo chętnie wybierana forma aktywności.

Zwiedzanie kraju – samochodem lub pieszo

Polacy w Oslo wykorzystują czas na piesze lub samochodowe wędrówki, które pozwalają na jeszcze lepsze poznanie Norwegii. Szczególnie popularne są wyprawy na północ – w mniej zaludnione okolice. Dzięki temu przekonasz się, jak piękny jest kraj fiordów. Dodatkowo trasy są dobrze przygotowane, znajdziesz też wiele wygodnych hoteli czy domków letniskowych. Hytte są popularne zarówno wśród Polaków, jak i Norwegów. Jeśli szukasz miejsca na weekendowy wypoczynek w okolicy Oslo, postaw na Oslofjord.

Nauka języka norweskiego

Polacy, którzy chcą dłużej zostać w Oslo lub dopiero przeprowadzili się do Norwegii, poświęcają wolny czas na naukę języka norweskiego. Chodzą na zajęcia w szkołach języków lub uczą się zwrotów, wymowy czy pisania na „własną rękę”. Dobrym sposobem jest również rozmowa z norweskimi znajomymi. Wtedy możesz połączyć chwilę relaksu z nauką języka obcego. Na pewno sprawi to, że Twój pobyt w Norwegii będzie jeszcze przyjemniejszy, a Ty zaczniesz czuć się tam w pełni komfortowo.

- Polecamy -