-9.8 C
Oslo
wtorek, 21 maja, 2024
motty_kredyty norweskie

Jest decyzja – 4 etap otwierania Norwegii wstrzymany

Według oświadczenia norweskiego rządu na kolejny krok w sferze łagodzenia obostrzeń będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej 2 tygodnie. Powód? Wariant Delta koronawirusa.

Brak pewności i za duże ryzyko

Jak podczas dzisiejszego wystąpienia oznajmił norweski minister zdrowia – Bent Høie – „Pandemia jeszcze się nie skończyła. W kilku krajach europejskich obserwuje się niepokojący rozwój w związku z wariantem Delta, również w krajach o większym zasięgu szczepień niż w Norwegii, takich jak Wielka Brytania i Holandia”. Dodał także, że – „Nie ma pewności, jak wariant Delta wpłynie na Norwegię pod względem rozprzestrzeniania się infekcji i chorób”.

Decyzja została podjęta przez norweski rząd w oparciu o zalecenia Norweskiej Dyrekcji Zdrowia i FHI.

Na dalsze decyzje w sprawie wprowadzania 4 kroku otwierania Norwegii musimy zatem poczekać jeszcze co najmniej 2 tygodnie – czyli do połowy sierpnia. 

Drobne modyfikacje do obowiązujących zasad

Norweski rząd zdecydował się także lekko zmodyfikować obecnie obowiązujące przepisy, które związane są z kontrolą zakażeń w Norwegii. Zmiany wejdą w życie dokładnie o północy 2 sierpnia.

  • Tak oto dorośli będą odtąd mogli uczestniczyć w różnych wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych – a nie tylko dzieci i młodzież jak było dotychczas.
  • Imprezy towarzyskie dla pracowników firm zmieniają status z wydarzeń prywatnych na publiczne. 
  • Nieletni podróżujący do Norwegii z rodzicami, których nie obowiązują ograniczenia wjazdu, mogą przekroczyć granicę na takich samych zasadach jak ich opiekunowie.
  • Promy pasażerskie, które płyną z kraju zielonego do kraju objętego kwarantanną, ale nie zabierają na pokład nowych pasażerów nie będą uważane za transport publiczny. 

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie norweskiego rządu.

- Polecamy -