test
11.4 C
Oslo
czwartek, 20 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Wielkanocne plany mieszkańców Norwegii? Wielu wybiera podróże po kraju

Według wyników badania Norweskiego Stowarzyszenia Gościnności (NHO Reiseliv), połowa Norwegów chce w tym roku wyjechać na święta wielkanocne, a 85% tych, którzy planują wyjazd, chce spędzić ten czas w kraju. 

Mieszkańcy Norwegii doceniają uroki kraju fiordów

„Myślę, że wiele osób szczególnie doceni tegoroczne święta wielkanocne”, powiedziała liderka Norweskiego Stowarzyszenia Gościnności Kristin Krohn Devold. Wskazała, że ​​w 2020 roku w Wielkanoc obowiązywał zakaz wypoczywania w hyttach, a rok wcześniej był pełny zakaz podawania alkoholu, z wieloma zamkniętymi hotelami i restauracjami. Teraz kiedy wszystkie obostrzenia zostały zniesione, mieszkańcy Norwegii chętnie wykorzystują czas wolny aktywnie i planują wyjazdy.

Każdego roku od 2014 roku NHO przeprowadza ankietę, aby zmapować plany wielkanocne Norwegów. Z danych wynika, że ​​66% osób wyjeżdżających na wakacje w Norwegii planuje spędzić czas blisko natury, w hytte, a 7% wybiera pobyt w hotelu, co jest liczbą rekordową. 19% mieszkańców Norwegii deklaruje plany wyjazdu za granicę.

Wielkanocne badanie przeprowadzone przez Virke pokazuje również, że czterech na dziesięciu Norwegów planuje wyjechać na święta wielkanocne. Ponad połowa z nich planuje spędzić wakacje w hytte.

- Polecamy -