-9.8 C
Oslo
wtorek, 21 maja, 2024
motty_kredyty norweskie

Miszmasz pogodowy w Norwegii – na północy śnieg, a na południu upał

Jesień powoli zbliża się do krainy fiordów? Co to oznacza? Możliwe opady śniegu na północy i ciąg dalszy upałów na południu kraju. 

W najbliższym czasie pogoda w Norwegii będzie bardzo zróżnicowana. Wtorkowe komunikaty Norweskiego Instytutu Meteorologicznego są skrajnie różne dla północy i południa kraju. Jaka będzie pogoda w Norwegii do końca tego tygodnia? 

Chłód na północy 

Jak mówi w rozmowie z NRK państwowy meteorolog – Iselin Skjervagen – „Północ zachodniej Norwegii, czyli Møre og Romsdal, ma i będzie miała w najbliższych dniach złą pogodę. Północna Norwegia będzie chłodna przed weekendem i nie będzie więcej niż 6-7°C w Troms i Finnmarku”.

W Nordlandzie może być w ten weekend jedynie 10°C. Meteorologowie ostrzegają także przed możliwymi śnieżycami w górach

Zagrożenie pożarowe na południu

Dla odmiany mieszkańcy południowej i wschodniej Norwegii mogą się spodziewać w najbliższych dniach ciepłej pogody. W kilku miejscach przewiduje się nawet temperatury rzędu 25°C.

Meteorologowie wydali także ostrzeżenie przed pożarami w południowej Norwegii. Brak opadów w ostatnim czasie, wysokie temperatury i w konsekwencji susza, stworzyły realne ryzyko zajęcia się roślinności ogniem. 

Również przyszły tydzień może być pełen kontrastów pod względem pogody. Na południu może jednak dojść do lekkiego ochłodzenia i termometry pokażą nam wtedy nie więcej niż 20°C.

- Polecamy -