Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Najbardziej ekologiczny hotel w Norwegii

Hotel niedrogiej oraz eksperymentalnej marki Moxy, należącej do spółki Marriott International, właśnie otwiera swoją drugą placówkę w Norwegii. Atrakcja dla entuzjastów ekologicznego stylu życia będzie znajdować się w biznesowej dzielnicy Bergen – Solheimsviken.

Inny niż wszystkie

Jak powiedziała dyrektor generalna nowopowstałego hotelu Monica Selvik – „Cieszymy się, że możemy otworzyć ten piękny hotel i teraz chcemy wykorzystać rosnące zapotrzebowanie na prawdziwie autentyczne doświadczenia”. Podkreśliła także, że „Moxy Bergen został zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom nowej grupy osób podróżujących i nie przypomina żadnego hotel w mieście”.

Moxy Bergen
Źródło: Core Hospitality

Na czym polegają innowacje? Przede wszystkim na silnym nacisku położonym na kwestie ekologii i zrównoważonego rozwoju. Budowa nieruchomości przebiegała w zgodzie z zaleceniami, które określone zostały przez BREEAM – międzynarodowy program, który zajmuje się oceną nieruchomości pod względem m.in. zużycia energii oraz wody i zanieczyszczenia środowiska.

Najbardziej ekologiczny hotel w Norwegii jest m.in. chłodzony wodą z fiordu oraz ogrzewany miejskim systemem grzewczym.

Moxy Bergen uzyskał także certyfikat BREEAM Excellent, co uczyniło go tym samym najbardziej ekologicznym hotelem w Norwegii. Żadna inna placówka w krainie fiordów nie otrzymała tego zaświadczenia wcześniej.

Kluczyk w barze i wspólne prasowanie

Markę Moxy cechuje bardzo swobodna atmosfera panująca w hotelach, a ich hasłem przewodnim jest autentyczność, dobra zabawa oraz integracja. 

Kluczyk do jednego ze 199 pokoi odbierzemy nie w recepcji, lecz w… barze. Na korytarzach znajdziemy różnorodne automaty serwujące nie tylko przekąski i kanapki, ale i gotowe dania. 

Moxy Bergen
Źródło: Core Hospitality

Jeśli chodzi o wystrój postawiono na nowoczesny design, który sprzyja integracji. W Moxy Bergen znajdziemy bowiem wiele wspólnych przestrzeni, w tym również miejsce, w którym możemy wyprasować swoje rzeczy. Na miejscu dostępna jest także siłownia.

Hotel jest również przyjazny zwierzętom i zachęca gości do podróży ze swoimi czworonożnymi pupilami.

Władze zarządu mają w planach także dalszą ekspansję marki na terenie krainy fiordów. Po Moxy Oslo X oraz Moxy Bergen firma ma zamiar otworzyć placówkę w Tromsø.

- Polecamy -