-9.8 C
Oslo
środa, 15 maja, 2024
motty_kredyty norweskie

Najlepsze ośrodki narciarskie w Norwegii

Gdzie najlepiej pojechać na narty w Norwegii? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na spędzenie swojego zimowego urlopu w kraju fiordów.

Dlaczego warto przyjechać na narty do Norwegii?

Podczas planowania wyjazdu na narty, na pewno wiele osób rozważa najpopularniejsze kraje, które słyną ze swoich ośrodków. Takim państwem zdecydowanie jest m. in. Szwajcaria, Francja czy Włochy. Jednak Norwegia też ma się czym pochwalić. 

W kraju fiordów, podczas odpoczynku można obserwować zorze polarne, które są ogromną atrakcją. To jeden z najlepszych powodów, dla którego warto zdecydować się na ośrodki narciarskie w Norwegii. Kolejnym jest mniejszy ruch niż w centralnej części Europy, gdzie wielu turystów oblega każdy fragment ośrodka. 

Ośrodki narciarskie w Norwegii – w jakich miastach się znajdują?

Wiele ośrodków narciarskich w Norwegii ma ciekawą ofertę, ale zdecydowaliśmy się wybrać kilka z nich, które są najciekawsze i najbardziej atrakcyjne dla odwiedzających. 

Narvik 

Jest to ośrodek, który leży na dalekiej północy. Chociażby z tego powodu, warto tu przyjechać. Dla turystów czeka jeden z najdłuższych zjazdów w całej Skandynawii oraz piękne widoki z góry Narvikfjellet. 

Norefjell 

Ośrodek znajduje się niedaleko Oslo. Można się tam dostać w niecałe dwie godziny. Do dyspozycji jest 13 wyciągów i 30 stoków, na których można cieszyć się jazdą. Warto wspomnieć, że Norefjell Ski & Spa nagrodzono w 2020 roku „World Travel Award”.

Trysil

To największy ośrodek narciarski w Norwegii. Znajduje się tu aż 69 stoków i 32 wyciągi. Niedaleko ośrodka zbudowano około 100 km tras dla biegaczy narciarskich, więc jest to idealne miejsce na trening. Ośrodek w Trysil znalazł się na 1. miejscu w corocznym rankingu prowadzonym przez dziennik Dagens Næringsliv.

Hemsedal

Sezon w ośrodku zaczyna się zazwyczaj już w maju. Na turystów czekają m. in. parki terenowe, tor do skicrossu czy tor do slalomu. W sumie są tutaj 53 stoki i 21 wyciągów. 

Hovden

To największy kurort w południowej Norwegii. Położony jest w okolicach Parku Narodowego Hardangervidda. Do dyspozycji są w sumie 33 stoki.

- Polecamy -