11.4 C
Oslo
piątek, 14 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Norwegia – ciąg dalszy ograniczeń wjazdu

Jak poinformował norweski rząd, restrykcje dotyczące przekraczania granic, które wprowadzono 29 stycznia, zostają w dalszym ciągu utrzymane. Do odwołania.

Brak ułatwień w podróżowaniu

Jak stwierdziła norweska minister sprawiedliwości oraz bezpieczeństwo publicznego, Monica Mæland – „Pozostajemy w poważnej sytuacji […]. Oznacza to, że musimy nadal stosować nasze zaostrzone ograniczenia wjazdu do kraju. Wszyscy mamy nadzieję, że nadal będziemy obserwować spadkowy trend wskaźników infekcji […] Ponowne otwarcie naszych granic nastąpi stopniowo i w sposób kontrolowany, zgodnie z rządowym planem ponownego otwarcia społeczeństwa jako całości”.

Rząd ogłosił tym samym przedłużenie trwających już od końca stycznia zaostrzeń w dziedzinie polityki wjazdowej. Wstępnie mają one potrwać aż do 12 maja włącznie. 

Władze Norwegii nadal nalegają i apelują, by unikać niepotrzebnych podróży za granicę. 

W dalszym ciągu utrzymane restrykcje

Podróżujący, którzy mają zamiar przekroczyć norweską granicę, dalej mają obowiązek wcześniejszej rejestracji swojego wjazdu, której można dokonać także internetowo. Należy dokonać jej nie wcześniej niż 72 godziny przed planowanym wjazdem.

Obowiązkowa jest także kwarantanna, która trwać ma 10 dni. Możliwe jest skrócenie tego okresu, poprzez uzyskanie negatywnego testu na koronawirusa, który wykonać można po upływie 7 dni izolacji na terenie Norwegii.

W dalszym ciągu należy także być w posiadaniu negatywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, który wykonano nie wcześniej niż 24 godziny przed podróżą. Na granicy także obowiązuje nakaz wykonania testu. Co jest nowością, muszą być mu poddane od 19 kwietnia także dzieci poniżej 12 roku życia. Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym ostatnim artykule – Dzieci poniżej 12 roku życia także obowiązuje test na granicy.

Do Norwegii mogą wjeżdżać obecnie m.in. osoby na stałe mieszkające w krainie fiordów oraz pracownicy, którzy otrzymali zgodę na wjazd. Więcej informacji w tej kwestii mogą Państwo znaleźć na oficjalnej stronie internetowej polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych – https://www.gov.pl/web/dyplomacja/norwegia.

- Polecamy -