piątek, 8 listopada, 2024

Norwegia wśród najlepszych krajów dla emigrantów zarobkowych

W ankiecie Expat Insider 2021, w której emigranci z całego świata oceniali kraje pod względem warunków pracy i standardów życia zawodowego i osobistego – Norwegia zajęła 12. miejsce.

Jakie są najlepsze kierunki dla emigrantów zarobkowych?

Ankieta Expat Insider 2021 została przeprowadzona zdalnie. Głosy były zbierane od 7 do 31 stycznia 2021 roku. Pod uwagę wzięto ankiety uzbierane łącznie od 12 420 emigrantów, którzy reprezentowali 174 narodowości.

Respondenci pracujący obecnie za granicą mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące szczegółów ich życia zawodowego – w tym dziedziny pracy, statusu zatrudnienia oraz przeciętnego czasu, jaki spędzają w pracy. Znalazła się także osobna rubryka na opisanie tego, co najbardziej cenią w swojej pracy. Uwzględniono również m.in. łatwość przystosowania się do lokalnej kultury i finanse osobiste.

Aby kraj został uwzględniony w ogólnym rankingu, wymagane były odpowiedzi na jego temat uzyskane od przynajmniej 50 uczestników.

W ankiecie najwyżej ocenianym państwem były Stany Zjednoczone. Na drugim miejscu znalazły się Zjednoczone Emiraty Arabskie. Podium zamknęła z kolei Finlandia. Norwegia zajęła ostatecznie 12. pozycję – na 59 krajów uwzględnionych w rankingu

- reklama -

MOTTY. WIĘKSZA SZANSA NA KREDYT

Wysyłamy Twój wniosek kredytowy do 20 banków, które następnie konkurują ze sobą, aby zaoferować Ci najlepszą ofertę pożyczki. Pozwól nam wykonać całą pracę! Zaoszczędź czas i pieniądze. Zawnioskuj o kredyt gotówkowy lub refinansowy u nas.
Ile chcesz pożyczyć?
,-
Wybierz okres spłaty
lat
Wyślij wniosek
Låner du 100 000 kr over 5 år, koster det 37 120 kroner hvis den effektive renten er 14,15 %.
Det vil si at det totale lånebeløpet
for disse 5 årene er 137 120 kroner. Hvilken rente du får, gjenstår å se. Nominell rente varierer fra 6 % til 23 %.

Ranking zamykają takie kraje jak Południowa Korea, Egipt i Japonia.

Emigracja na świecie w liczbach

Według statystyk emigranci pracujący za granicą na całym świecie mają średnio 43 lata, natomiast stosunek płci jest dość wyrównany – 53% mężczyzn i 46% kobiet.

Tylko 2% ankietowanych wyjechało za granicę po to, aby rozpocząć własną działalność gospodarczą. Jeśli chodzi zaś o planowaną długość pobytu, aż 30% respondentów nie potrafi określić tego, ile czasu ma zamiar jeszcze spędzić za granicą. Około 24% pytanych planuje pozostać w kraju, do którego wyemigrowali przez najbliższe 2-5 lat, a 22% – dłużej niż 5 lat. Na stałe za granicą ma zamiar osiedlić się aż 30% uwzględnionych w ankiecie emigrantów.

Około 33% ankietowanych zarabia rocznie od 50 000 do 100 000 USD brutto. Poniżej 50 000 USD zarabia aż 44% pytanych, a 23% – więcej niż 100 000 USD.

- reklama -
- Polecamy -