test
11.4 C
Oslo
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Norwegian Dream – tak będzie nazywał się polsko-norweski film, do którego trwają poszukiwania statystów

Za reżyserię będzie odpowiedzialny pochodzący z Polski absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej, Leiv Igor Devold. Fabuła skupi się na życiu Roberta, który przeprowadza się z Polski na norweską wyspę Frøya.

Statyści pilnie poszukiwani

Oficjalnie zdjęcia rozpoczęły się 6 października, jednak przez cały czas kręcenia scen chętni do roli statystów mogą się zgłaszać. Ekipa filmowa będzie obecna m.in. na wyspie Frøya, Trondheim oraz Orkanger do 5 listopada. 

Do roli statystów mogą zgłaszać się wszyscy pełnoletni. Sceny z ich udziałem będą kręcone w Orkanger, gdzie zostaną przedstawieni jako pracownicy przetwórni rybnej, a także w Trondheim, tutaj już będą występować w roli protestujących i gości w barze. 

Wszyscy chętni muszą w wiadomości zaznaczyć, że chcą wziąć udział w produkcji jako statyści i podać swoje imię, nazwisko, wiek, dane kontaktowe oraz załączyć aktualne zdjęcie. Adres mailowy osoby odpowiedzialnej za nabór statystów to philipp.karluss@gmail.com.

O czym jest film?

Produkcja ma być dramatem przedstawiającym losy 19-letniego Roberta, który wyjeżdża z Polski, aby zarobić więcej pieniędzy. Ostatecznie znajduje on zatrudnienie w przetwórni ryb na wyspie Frøya. Z czasem poznaje swojego rówieśnika, Norwega Ivara, w którym się zakochuje. Budżet na film wynosi 10 milionów koron norweskich, jego premiera jest zaplanowana na jesień 2022 roku.

W roli Roberta wystąpi polski aktor Hubert Miłkowski, z kolei w postać Ivara wcieli się Norweg Karl Bekele Steinland. 

- Polecamy -