Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Portret typowego Norwega

Przeciętny Norweg i jego zainteresowania

Typowy Norweg uwielbia sport, zwłaszcza ten zimowy. Nic dziwnego, w końcu Norwegia od wielu lat dominuje w większości dyscyplin rozgrywanych zimą. Najlepszym przykładem są skoki narciarskie, w których Polska też ma się czym pochwalić. Jednak Norwegowie nie ograniczają się tylko do oglądania sportu, ale sami aktywnie go uprawiają. W całej Norwegii funkcjonuje ponad 12 000 lokalnych klubów sportowych, które zrzeszają około 2 000 000 osób

Norwegowie zazwyczaj nie interesują się polityką. Poświęcają za to dużo czasu na czytanie książek czy gazet – aż 70% społeczeństwa prenumeruje różne pisma!

Przeciętny Norweg jest dumny ze swojej tradycji i kultury. Lubi podkreślać swoje pochodzenie i chwalić się swoimi zwyczajami oraz spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.

Kilka zwyczajów Norwegów. Tych nowych i starych

W ostatnich latach Norwegowie zaczęli masowo urządzać w swoich domach „tacofredag”, czyli piątki z taco. To meksykańskie danie zawojowało kraj, serwuje się je na imprezach czy zwykłych spotkaniach z przyjaciółmi. Powstały również wersje taco, które są odzwierciedleniem kuchni norweskiej. 

Lekki mróz nie przestraszy Norwegów. Jeśli jesteś w tym kraju po raz pierwszy, to może ci się wydawać dziwne, że niektórzy pływają w jeziorach czy chodzą nawet w samej koszulce podczas niskiej temperatury, a ty grzejesz się w kurtce zimowej. Jednak to norweskie podejście do niskich temperatur staje się popularne także w Polsce. W końcu z roku na rok przybywa coraz więcej „morsów”, prawda?

Co może urazić Norwega?

Norwegowie nie lubią porównywać się do Szwedów. Prawdopodobnie jest to spowodowane, delikatnie mówiąc, konfliktową przeszłością tych dwóch krajów. 

Jeśli rozmawiasz z Norwegiem, nie poruszaj tematu Sammów (Lapończyków). Ci rdzenni mieszkańcy kraju fiordów byli prześladowani przez norweskie społeczeństwo, co jest powodem do wstydu dla współczesnych Norwegów.

- Polecamy -