-9.8 C
Oslo
piątek, 17 maja, 2024
motty_kredyty norweskie

Restrykcje przeciwepidemiczne w Polsce – poluzowanie obostrzeń

Na okres dwóch tygodni od 12 do 26 lutego 2021 roku zostaną w Polsce warunkowo otwarte baseny, hotele oraz ośrodki sportowe znajdujące się na wolnym powietrzu (boiska zewnętrzne, stoki narciarskie). Funkcjonowanie wznowią także instytucje kulturowe kina, filharmonie, opery i teatry.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił istotne zmiany dotyczące restrykcji, mających na celu przeciwdziałanie emisji wirusa SARS-CoV-2.

 – W połowie lutego otworzymy część miejsc, które nie były dostępne. Otworzymy hotele i miejsca wypoczynkowe w obłożeniu do 50 proc. miejsc. To samo z kinami i teatrami – powiedział.

Premier podkreślił także, że zmiany obowiązywać będą wraz z przestrzeganiem ścisłego reżimu sanitarnego i zachowaniem środków ostrożności. Jak zaznaczył – „Powrót do całkowitej normalności byłby przedwczesny”.

Bez zmian pozostają natomiast zasady dotyczące funkcjonowania restauracji. Lokale gastronomiczne nadal mogą serwować posiłki jedynie na wynos oraz dowóz. Zamknięte pozostaną także aquaparki oraz siłownie.

Premier zaznaczył, że jeśli po aktualizacji restrykcji dojdzie do nagłego wzrostu liczby zachorowań, zmiany zostaną wycofane. 

Przypomnijmy, że od 1 lutego rząd wznowił działalność galerii handlowych, muzeów oraz galerii sztuki, a uczniowie klas I-III szkół podstawowych od 18 stycznia mają możliwość uczenia się stacjonarnie w szkołach, do których wrócili zaraz po zakończeniu ferii zimowych.

- Polecamy -