Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Sieć narkotykowa pomiędzy Oslo a Tromsø

Według najnowszych ustaleń norweskiej policji od 2018 roku pomiędzy stolicą Norwegii a Tromsø działała sieć narkotykowa doskonale zorganizowana pod kątem logistyki. 

Amfetamina, heroina i haszysz

Śledztwo trwa już od 2020 roku. Dotyczy 9 osób, które mają od 20 do 50 lat, posiadają norweskie obywatelstwo i pochodzą ze środowiska somalijskiego. Do grupy przynależą zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Według funkcjonariuszy do dostaw z Oslo do Tromsø dochodziło regularnie drogą lotniczą i samochodową. Jedynie w 2020 roku odnotowano aż 20 kursów kurierskich. W sumie udało się przechwycić 2,5 kg amfetaminy, 1,2 kg heroiny oraz kilka kilogramów haszyszu. 

Według szacunków śledczych jeden gram heroiny może kosztować na ulicy Tromsø około 1 500 NOK. Roczne obroty sieci narkotykowej mogły wynieść tym samym nawet kilka milionów NOK.

Ta sama sieć narkotykowa działała ponadto również w Finnmarku i Nordlandzie. Według inspektora policji, Yngve Myrvoll’a, grupa była bardzo dobrze zorganizowana pod względem logistyki transportu i od lat zaopatrywała Troms w heroinę.

Niezwykle wymagające śledztwo

Według funkcjonariuszy całe postępowanie było niezwykle wymagające i składało się z serii przesłuchań oraz śledztw technicznych. Dodatkowym utrudnieniem była również konieczność prowadzenia działań w ścisłej tajemnicy. 

Do największej ilości skoordynowanych rewizji i aresztowań doszło w maju i czerwcu ubiegłego roku.

Postępowanie policji dobiega jednak końca i w najbliższym czasie trafi na prokuratorskie biurko.

- Polecamy -