-9.8 C
Oslo
poniedziałek, 26 lutego, 2024
motty_kredyty norweskie

Ślub na Trolltundze – można już składać wnioski

Marzy Ci się niebanalna ceremonia ślubna? Co powiesz na wymienienie się obrączkami na słynnym Języku Trolla, który zwisa na wysokości około 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet? 

I ślubuję Ci…

Już 14 sierpnia 2021 roku słynna atrakcja turystyczna krainy fiordów po raz pierwszy stanie się „ślubnym kobiercem” – z widokiem na jezioro Ringedalsvatnet oraz lodowiec Folgefonna, który znajduje się w oddali.

Zaszczyt ten spotka duńską parę, która zadebiutuje w roli nowożeńców na słynnym Języku Trolla.

Gmina Ullensvang przewiduje tę możliwość także dla innych chętnych, którym marzy się powiedzenie sakramentalnego „tak” w spektakularnych okolicznościach przyrody.

Wszystkie śluby jak dotąd przewidziane są na ten sam dzień – 14 sierpnia. Lecz istnieje możliwość, że w przyszłości gmina powtórzy jeszcze tę inicjatywę. 

Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć ślub na Trolltundze?

Aby dołączyć do grona wybrańców, trzeba spełnić garść wymogów prawnych. Po pierwsze – wymagane jest posiadanie ważnego pozwolenia na zawarcie małżeństwa w Norwegii, które otrzymuje się od władz lokalnych. Niezbędne jest również posiadanie legalnego pobytu w krainie fiordów.

Jak informuje Norweski Urząd ds. Imigracji – aby zawrzeć związek małżeński w Norwegii nie trzeba mieć pozwolenia na pobyt w Norwegii. Nie jest również niezbędne posiadanie norweskiego obywatelstwa. 

ślub na Trolltunga
Chociaż najbliższy termin na ślub na Trolltunga zakłada ceremonie, które odbędą się 14 sierpnia, niewykluczone jest, że w przyszłości dostępne będą także inne terminy.
[Źródło: Canva]

Gmina podkreśla jednak, że każda chętna para musi się dostać na miejsce ceremonii samodzielnie – najlepiej korzystając z pomocy przewodnika. 

A przypomnijmy, że nie jest to byle jaka wyprawa… Na Trolltungę idzie się około 4 godzin… w jedną stronę. Szlak uznaje się ponadto za bardzo wymagający.

Wszyscy chętni na ceremonię ślubną na Trolltundze w sobotę 14 sierpnia powinni dostarczyć niezbędne dokumenty do 11 sierpnia. Za rozpatrzenie wniosków i przebieg ceremonii ma odpowiadać gmina Ullensvang. 

Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

- Polecamy -