Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

36% więcej gospodarstw domowych w Norwegii otrzymuje dodatek mieszkaniowy z powodu wysokich cen energii elektrycznej

Łącznie 97 000 gospodarstw domowych otrzymało w marcu świadczenia mieszkaniowe, czyli o 26 000 więcej niż przed podwyższeniem programu ze względu na cenę energii elektrycznej. 

Wypłata zasiłku mieszkaniowego w grudniu ubiegłego roku była ostatnią przed czasowym wzmocnieniem programu. W tym czasie wsparcie otrzymało około 71 200 gospodarstw domowych, a wzrost do marca br. wynosi około 36%. 

W marcu odbiorcy otrzymali średnio 2914 NOK wsparcia i średnio 2600 NOK na pokrycie wysokich kosztów energii elektrycznej, oświadczyli przedstawiciele Husbanken w komunikacie prasowym w środę 23.03.2022 roku.

W związku z nadzwyczajną sytuacją rząd tymczasowo wydłużył również termin składania wniosków o otrzymanie świadczenia. Ostatni termin składania wniosków do Husbanken o dodatki mieszkaniowe za grudzień, styczeń i luty upływa 1 kwietnia, więc jeszcze nie jest za późno na wsparcie i nadal możesz ubiegać się o dodatek mieszkaniowy za ubiegłe 3 miesiące. Przeczytaj na ten temat na stronie Husbanken.

Do tej pory rozpatrzono 6000 wniosków, a około 60% z nich zostało zatwierdzonych. Pozostałe wnioski zostały odrzucone głównie z powodu zbyt wysokich dochodów.

- Polecamy -