-9.8 C
Oslo
piątek, 19 kwietnia, 2024
motty_kredyty norweskie

Złodzieje używali puszek po polskim piwie do oznaczania domów do obrabowania

O całej sprawie poinformowała mieszkanka Ormelet. Skontaktowała się z miejscową policją i powiadomiła o dziwnie rozmieszczonych puszkach po piwie Żubr.

Metoda oznaczania domów do obrabowania

W tej małej miejscowości znajduje się sporo domków letniskowych, do których właściciele przyjeżdżają tylko w cieplejsze miesiące. Złodzieje postanowili wykorzystać tę szansę i wybrane domki oznaczali, rozmieszczając w ich pobliżu puszki po Żubrze

Mieszkająca we wsi Bente Christina Bjørni zauważyła, jak jedna z nich wisi na gałęzi, a druga ustawiona została na schodach wejściowych do wybranego domu. Wzbudziło to jej podejrzenia i kolejnego dnia zdecydowała się poinformować policję w Tonsbergu i media.

Szybkie działanie mieszkanki Ormelet

Kobieta pamiętała o podobnym sposobie działania złodziei. Kiedy mieszkała w Oslo, także widziała specjalnie ustawione przedmioty w pobliżu miejsc, gdzie później się włamywano. Po zawiadomieniu policji funkcjonariusze kazali Norweżce zabrać puszki po piwie, aby złodzieje zobaczyli, że zostali zdemaskowani. Służby już wcześniej były informowane o włamaniach w pobliżu tej miejscowości. 

Ostrzeżenie dla mieszkańców Ormelet

Po usunięciu puszek, kobieta ostrzegła mieszkańców na Facebooku, aby nie lekceważyć z pozoru zwykłych puszek ze wschodnioeuropejskim” napisem. Zadzwoniła też do bliskich sąsiadów, żeby na siebie uważali.

- Polecamy -