11.4 C
Oslo
wtorek, 11 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Jak spędzić Nowy Rok w Norwegii

Sylwester to jedna z najważniejszych nocy w ciągu roku, kiedy to wiele osób chce spędzić czas z przyjaciółmi, rodziną czy po prostu w taki sposób, aby zapamiętać tę noc. Mieszkasz w Norwegii? Zatem do dyspozycji masz naprawdę sporo opcji, które pozwolą Ci przeżyć niezapomnianego sylwestra 2024 w Norwegii. Do dyspozycji masz imprezy otwarte w plenerze czy też zamknięte w klubach. Skorzystaj z naszej pomocy i sprawdź, jak spędzić Nowy Rok w Norwegii!

Sylwester 2024 w Norwegii – jak spędzić tę magiczną noc?

W Norwegii sylwester podobnie jak święta Bożego Narodzenia są obchodzone naprawdę hucznie. Dlatego każdego roku są organizowane imprezy, przyjęcia czy też koncerty, które przyciągają prawdziwe tłumy. Przygotowaliśmy kilka popularnych sposobów spędzania sylwestra w Norwegii – wybierz opcję, która odpowiada Ci najbardziej.

Świętowanie na świeżym powietrzu

Każdego roku w Norwegii w sylwestra organizowane są imprezy w plenerze. Jednak największą popularnością cieszą się pokazy sztucznych ogni. Możesz je podziwiać w wielu miastach, ale najbardziej spektakularne są te w Oslo. Podczas sylwestra 2024 w Norwegii szczególnie polecamy odwiedzenie o północy Frognerparken, gdzie każdego roku są organizowane pokazy sztucznych ogni. Kolejnym popularnym miejscem na podziwianie fajerwerk jest portowa dzielnica Aker Brygge. To właśnie tam możesz najlepiej podziwiać blask fajerwerk odbijający się w wodzie.

Jakie imprezy w plenerze są przewidziane w innych miastach kraju fiordów? Właściwie w każdym większym mieście władze organizują wspaniałe pokazy sztucznych ogni np. w Trondheim, Stavanger czy Bergen.

W wielu miastach w Norwegii przewidziane są też pokazy dla rodzin z dziećmi np. w Malvik w południe można podziwiać sztuczne ognie.

Pamiętaj tylko o tym, że w porównaniu do Polski w Norwegii zabronione jest samodzielne odpalanie fajerwerków.

Zabawa w nocnych klubach

Bardzo popularnym rozwiązaniem w Norwegii jest sylwester w klubach, gdzie możesz spędzić czas z przyjaciółmi czy rodziną. Bez problemu znajdziesz lokal blisko Twojego domu lub centrum miasta, gdzie będziesz bawić się do rana w rytmach ulubionej muzyki. Szczególnie popularne są kluby zlokalizowane w atrakcyjnych dzielnicach, skąd o północy można podziwiać pokazy sztucznych ogni.

Warto zwrócić uwagę na to, że wstęp do wielu klubów mają jedynie osoby powyżej 20.-23. roku życia. Choć nie jest to reguła, to jednak warto sprawdzić wcześniej, jakie ograniczenia przewidzieli organizatorzy.

Poza tym uczestnictwo w sylwestrze 2024 w norweskim klubie może być odpłatne bądź darmowe. Choć coraz rzadziej lokale przewidują darmowy wstęp, to np. w Stavanger możesz znaleźć takie kluby. Zazwyczaj jednak powinieneś przygotować się na wydatek w granicach 150-250 NOK. Do ceny trzeba doliczyć wstęp oraz kieliszek szampana o północy.

Domówka w prywatnym gronie

Jak jeszcze możesz spędzić sylwester 2024 w Norwegii? Oczywiście popularne są także domówki, czyli imprezy organizowane w domu. Dzięki temu możesz spędzić czas w gronie wybranych przez Ciebie osób np. sąsiadów, przyjaciół czy nawet kolegów i koleżanek z pracy. Szczególnie często na to rozwiązanie decydują się osoby, które mieszkają w Norwegii od dłuższego czasu i mają już stałe grono znajomych. Wtedy możesz zorganizować imprezę dopasowaną do swojego gustu – nie tylko pod względem towarzystwa, ale również muzyki czy nawet jedzenia.

Podczas sylwestrowej domówki możesz też poznać norweskie tradycje i zaserwować gościom dania z jagnięciny i indyka. Nie może zabraknąć także lutefisk, czyli tzw. ryby mydlanej. Norwegowie uważają również, że obowiązkowym elementem na sylwestrowym stole jest wieprzowina, która ma zapewnić pomyślność w kolejnym roku.

Podczas sylwestrowej imprezy zaserwuj pudding ryżowy, w którym ukryty będzie jeden, duży migdał. Kto na niego trafi, ten będzie miał szczęście w przyszłym roku.

Nowy Rok w Norwegii w niecodziennym wydaniu, czyli polowanie na zorzę polarną

Czy wiesz, że popularnym miejscem na spędzanie sylwestra w Norwegii są okolice koła podbiegunowego? Nie inaczej jest w 2024 roku, więc jeśli nie masz ochoty na spędzanie sylwestra w tradycyjny sposób i chcesz przeżyć niezapomniane chwile, to zdecydowanie może Ci się spodobać ta opcja.

Najlepiej, jeśli zarezerwujesz sobie nocleg w Tromsø i właśnie w okolicach tego miasta zaczniesz polowanie na zorzę polarną. W grudniu masz spore szanse na prawdziwy, nocny spektakl, który na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Możesz samodzielnie zorganizować „polowanie” na zorzę polarną bądź też skorzystać ze zorganizowanej wycieczki. W takim przypadku czeka na Ciebie jeszcze więcej atrakcji m.in. jazda psim zaprzęgiem oraz kolacja w lokalnym hotelu. Następnie w okolicach północy organizuj przejazd w kierunku zatoki, gdzie możesz podziwiać prawdziwy spektakl – połączenie zorzy polarnej z pokazem sztucznych ogni.

Sylwester 2024 w Norwegii przyniesie Ci mnóstwo pozytywnych wrażeń, bo możesz go spędzać w tak różnorodny sposób. Wystarczy, że zorganizujesz świętowanie w plenerze, weźmiesz udział w imprezie w klubie lub z przyjaciółmi bądź też podziwiać zorzę polarną. Wybierz opcję dla siebie i zorganizuj wymarzonego sylwestra w Norwegii!

- Polecamy -