-9.8 C
Oslo
niedziela, 19 maja, 2024
motty_kredyty norweskie

Myśliwi zabili ponad 2 000 ptaków. W tym te, które są pod ochroną

Norweska policja zatrzymała pod koniec października trzech włoskich myśliwych, którzy zabili łącznie 2027 ptaków. W tym 10 drozdów śpiewaków i 31 drozdów czarnych prawnie chronionych w Norwegii.

Zatrzymanie myśliwych

Norweskie służby zatrzymały trzech myśliwych 29 października w Kristiansand podczas próby przemytu upolowanych i zamrożonych zwierząt. Akcja została przeprowadzona przez kilka jednostek policyjnych we współpracy z Norweską Agencją Ochrony Środowiska. Jak można przeczytać na stronie policji: 

Odkryliśmy przestępstwo przeciwko środowisku i poważną próbę przemytu. Nie tak często spotykamy się z takimi napadami. Nie wiem, czy w ciągu 25 lat mojej pracy w służbie celnej w Kristiansand zatrzymaliśmy wcześniej kogokolwiek z tak wieloma nielegalnie upolowanymi ptakami – powiedział inspektor celny, Per Otto Smithsen.

Kara dla sprawców

Należy wspomnieć, że polowanie na niektóre drozdy jest legalne, ale trzeba mieć odpowiednie pozwolenie i być zarejestrowanym w Jegerregisteret (Rejestr Myśliwych). W tym przypadku miały je tylko dwie osoby. Za to polowanie każdy z Włochów otrzymał mandat, który wynosił 15 000 koron. Wszyscy zgodzili się przyjąć karę.

- Polecamy -