11.4 C
Oslo
piątek, 14 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Spędź wolny czas na wyspie Rebbenesøya

To właśnie na tej wyspie znajduje się ośrodek wypoczynkowy Fishing Arctic Rebbenesøya prowadzony przez Polaków. Goście znajdą w nim dla siebie wiele atrakcji, wśród nich jest oglądanie zórz polarnych, kontakt z reniferami, wędkarstwo czy nawet organizacja lotu helikopterem.

Położenie i oferta noclegowa

Fishing Arctic Rebbenesøya to ośrodek znajdujący się na wyspie, która położona jest w północnej Norwegii i administracyjnie należy do komuny Tromsø.

Niezależnie, czy chcesz przyjechać na wyspę większą grupą, w parze, czy samotnie, to żaden problem. Ośrodek ma wiele wyremontowanych apartamentów, w tym ten największy, który może pomieścić aż 10 osób. Każdy z pokoi ma nowoczesną kuchnię i elegancką łazienkę, a także kominek, gdzie możesz rozpalić ogień, aby jeszcze bardziej poczuć atmosferę kraju fiordów. Na chętnych czeka również grillhytta – idealne miejsce do świetnej zabawy i kosztowania lokalnych produktów.   

Atrakcje ośrodka na wyspie Rebbenesøya 

Wśród głównych atrakcji, jakie ośrodek ma w swojej ofercie, jest polowanie na zorze polarne. Wyspa położona jest w tzw. pasie zorzy polarnej, co daje wspaniałe warunki do obserwowania tego zjawiska. 

Kolejną przygodą dla Ciebie może być spotkanie z reniferami. Przewodnik szczegółowo opowie nie tylko o tych stworzeniach, ale także o innych gatunkach zwierząt żyjących na wyspie, np. o łosiach, maskonurach czy orłach. Warto też posłuchać opowieści o miejscowej kulturze Sammów.

Ponadto na wielbicieli wędkarstwa czeka przygotowana wyprawa na ryby. Jeśli dopisze szczęście, to będzie również można zobaczyć niedaleko brzegu przepływające wieloryby, foki i delfiny. 
Jeśli chcesz po prostu odpocząć i się zrelaksować, to możesz skorzystać z kąpieli w bali opalanej drewnem albo z wypożyczalni kajaków lub motorówek, do Twojej dyspozycji będzie też helikopter, jeżeli lubisz oglądać z góry piękne widoki. Fishing Arctic Rebbenesøya to także miejsce dobre dla najmłodszych, ponieważ słynie z organizacji dużej imprezy z okazji dnia dziecka.

- Polecamy -