Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Norwegia znosi krajowe restrykcje we wschodniej części kraju

Rząd norweski zdecydował 16 lutego o zniesieniu kurateli nad niektórymi restrykcjami przeciwepidemicznymi we wschodniej części kraju. Od 18 lutego decyzja o konkretnych środkach ostrożności obejmujących ten region ma należeć do gmin. Szczegóły poznamy prawdopodobnie na planowanej piątkowej konferencji rządu.

Stopniowe odmrażanie

W wyniku wykrycia brytyjskiej mutacji wirusa w regionie Oslo, władze Norwegii wprowadziły w styczniu szereg ograniczeń, mających na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się tej bardziej zaraźliwej odmiany SARS-CoV-2. W obrębie środków ostrożności znalazło się zamknięcie m.in. galerii handlowych, siłowni, basenów i ośrodków sportowych.

Możemy spodziewać się poluzowań w kwestii ograniczeń. Jak donoszą norweskie media, istnieje prawdopodobieństwo, że otwarte zostaną w najbliższym czasie ośrodki sportowe i sale czytelnicze dla studentów, lecz informacji ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez władze.

Sytuacja pod kontrolą

Jak ogłosił minister zdrowia Bent Høie (H) podczas cotygodniowej konferencji prasowej rządu, która poświęcona jest tematowi epidemii – „Sytuacja w Oslo, Nordre Follo, Halden i okolicznych gminach jest teraz jasna, więc rząd zdecydował się zakończyć działania regionalne”.

– „W ciągu najbliższych kilku dni gminy zdecydują, jakie środki będą stosowane lokalnie. Ważne jest, aby populacja monitorowała, co z tego wynika. Niekoniecznie jest tak, że zaprzestanie działań regionalnych oznacza ulgę w gminie, w której mieszkasz„ – mówi Høie.

Od 18 lutego decyzje odnośnie do wprowadzania określonych środków należeć będą więc do gmin, nie zaś do rządu. Wedle tej decyzji, to w gestii władz lokalnych leżeć będzie, jakie restrykcje należy utrzymywać lub znosić.

Cztery pierścienie działania

Norwegia posiada obecnie cztery poziomy działania związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Są to kolejno miary – A, B, C i D. Poziom najbardziej rygorystyczny przypada literze A. 

Oslo należy w tym momencie do poziomu C, co oznacza, że zamknięta jest większość sklepów z drobnymi wyjątkami, nie funkcjonują ośrodki sportowe i uczelnie oraz szkoły. Wprowadzona została także koncesja na alkohol w restauracjach oraz zakaz wydarzeń. Od 18 lutego gmina lokalnie będzie mogła zadecydować o tym, czy podtrzymać obecnie obowiązujące ograniczenia.

- Polecamy -