-9.8 C
Oslo
czwartek, 18 kwietnia, 2024
motty_kredyty norweskie

Norweska para królewska – „wakacje spędźcie w Norwegii”!

Król i królowa Norwegii namawiają mieszkańców kraju, aby podczas okresu wakacyjnego nie opuszczali granic krainy fiordów i cieszyli się tutejszymi atrakcjami.

Walory Norwegii dla każdego

W rozmowie z NTB królowa Sonja zachęca mieszkańców krainy fiordów do spędzenia wakacji w kraju. Jak stwierdziła – „W Norwegii jest tak wiele wspaniałych miejsc. Myślę, że wiele osób dowiedziało się o tym w zeszłym roku, kiedy większość ludzi musiała spędzać wakacje w […] kraju. I myślę, że wielu otworzyło oczy na dużo pereł, które mamy […]. Mamy wyjątkowe szczęście”.

Żonie wtóruje król Harald V, który zachęca tutejszych, by nie ograniczali się w kwestii podróżowania po Norwegii, ponieważ do zobaczenia jest naprawdę wiele wspaniałych miejsc. „Użyj całego kraju” – mówi.

Królewska para zachęca także do aktywnego spędzania wolnego czasu. Polecają w szczególności piesze wycieczki. 

Królewskie plany wakacyjne

W rozmowie z NTB król i królowa zapytani zostali o swoje prywatne plany na letnie miesiące. Oboje uznali, że nie są jeszcze do końca pewni, dokąd się wybierają, ale na pewno ich podróż odbędzie się na terytorium Norwegii. Zgodnie doszli także do wniosku, że wspaniale jest ponownie móc bez większych ograniczeń poruszać się po krainie fiordów.

Monarchowie najprawdopodobniej wybiorą się w podróż swoim jachtem HNoMY Norge.

jacht króla Norwegii
Jach jest własnością króla Norwegii, lecz zarządza nim Królewska Marynarka Wojenna Norwegii. W 1947 roku statek ten został podarowany ówczesnemu monarsze – Haakonowi VII – przez naród norweski. [Zdjęcie: Wikimedia Commons]

W zeszłym roku królewska para wybrała się na Lofoty, gdzie mieli okazję korzystać z uroków górskich wędrówek i plaż. 

Podróże stały się także doskonałym pretekstem do rozwijania pasji królowej – fotografii hobbystycznej. Wiele z wypraw pary zostało przez nią własnoręcznie udokumentowanych.

- Polecamy -