11.4 C
Oslo
czwartek, 13 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Pierwsze oznaki wiosny? W weekend do Norwegii zawita słońce

Choć w ostatnim czasie wszyscy mierzymy się z dużą ilością negatywnych informacji, to dzisiaj przychodzimy ze słowami pocieszenia: w ten weekend synoptycy zapowiadają piękną pogodę prawie w całym kraju.

Wiosenna aura w większości Norwegii

W ten weekend synoptycy spodziewają się w Norwegii wysokiego ciśnienia, co przełoży się na ładną pogodę w większości miejsc w kraju.  

Mieszkańcy południowej i wschodniej części kraju w większości nie doświadczą silnego wiatru. Wyjątkiem jest obszar najbardziej wysunięty na zachód w południowej Norwegii. Ogólnie pogoda będzie ładna: prognozuje się dużo słońca, a ryzyko wystąpienia opadów jest niewielkie.

Wietrznie, ale słonecznie – prognoza dla zachodniej Norwegii

Jak ocenia synoptyk Pernille Borander z Instytutu Meteorologicznego, podmuchów wiatru nie unikną mieszkańcy zachodniej części Norwegii, szczególnie wzdłuż wybrzeża: 

„Spodziewamy się silnego wiatru na południu, ale jednocześnie dużej ilości słońca, szczególnie w piątek. W sobotę i w niedzielę prognozujemy w tej części kraju umiarkowane zachmurzenie, ale wciąż ma być pogodnie. Ryzyko wystąpienia opadów jest niewielkie, a jeśli wystąpi, będzie to delikatna i przejściowa mżawka” – dodała.

Północna część kraju: będzie lekko pochmurno, ale sucho

„Na północy spodziewamy się częściowego zachmurzenia, szczególnie w niedzielę, ale nie zapowiadamy opadów w tym regionie. Generalnie weekend zapowiada się tutaj sucho i przyjemnie” – stwierdziła Borander.

Dużo słońca i pięknej pogody mogą spodziewać się mieszkańcy Nordland. W Troms prognozowane są przelotne opady deszczu, ale od soboty nastąpi rozpogodzenie. Tak samo będzie również w przypadku Finnmarku, gdzie w piątek i sobotę mogą wystąpić niewielkie opady, a następnie mieszkańców regionu powita słońce. 

- Polecamy -