Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Pierwszy etap łagodzenia obostrzeń w Norwegii rusza w ten piątek

Jak przekazała podczas wtorkowej konferencji prasowej Erna Solberg, już w najbliższy piątek w niektórych obszarach krainy fiordów będą obowiązywać złagodzone środki kontroli zakażeń. Czego możemy się w związku z tym spodziewać?

Satysfakcjonujące rząd dane

Premier Norwegii ogłosiła, że ​​są główne trzy powody, dzięki którym plan ponownego otwarcia krainy fiordów jest kwestią, która nie budzi jej większych wątpliwości. Decyzja dotycząca złagodzenia krajowych obostrzeń jest według władz Norwegii wynikiem mniejszej ilości zakażeń notowanych w kraju, coraz większej ilości zaszczepionych mieszkańców oraz lepszych możliwości opieki zdrowotnej.

Władze Norwegii podkreśliły także, że swoją decyzję podjęły, bazując na danych, nie zaś na datach. 

Jak oznajmiła norweska premier – „Wydaje się, że środki wprowadzone przed Wielkanocą przynoszą dobre efekty. Dlatego cofamy te środki od piątku”.

Dalsze decyzje odnośnie do tego, jakie obszary będą objęte złagodzeniem obostrzeń, mają być ustalane stopniowo w odstępach 3 tygodni. Dopiero na początku maja władze Norwegii ocenią, czy sytuacja w kraju jest na tyle stabilna, by wcielać w życie kolejne kroki w tej kwestii.

Czego dotyczyć będą najbliższe poluzowania?

  • Już w ten piątek lokale gastronomiczne będą ponownie mogły serwować alkohol, lecz jedynie do godziny 22:00. Tym samym przepisy w tej kwestii będą wyglądały tak samo, jak miało to miejsce przez 25 marca.
  • Planuje się także możliwość wprowadzenia zajęć z wychowania fizycznego dla dzieci. Na terenie obszarów, gdzie nie notuje się wysokich współczynników transmisji wirusa, zajęcia wychowania fizycznego będą mogły odbywać się przynajmniej raz w tygodniu.
  • Zalecany dystans społeczny ponownie będzie wynosić 1 metr, a nie tak jak miało to miejsce od 25 marca – 2 metry.
  • W domu można będzie gościć nie więcej niż 5 osób, niepochodzących z tego samego miejsca zamieszkania. Ponadto dzieci chodzące do tych samych klas, mogą gościć w swoich domach przyjaciół.
  • Dopuszczalna ilość uczestników imprez zamkniętych będzie wynosić maksymalnie 100 osób – dotyczy to imprez kulturalnych i sportowych, konferencji, a także nabożeństw religijnych, gdzie do czynienia mamy ze stałymi miejscami.
  • Imprezy plenerowe mogą liczyć maksymalnie 200 osób, lecz jeśli na obiekcie możliwe jest przydzielenie widzom stałym miejsc, dozwolone są 3 grupy po 200 osób każda. Tego typu przepis obowiązywać ma m.in. na stadionach piłkarskich.
  • Rząd dopuści także plenerowe rozgrywki najbardziej elitarnych drużyn sportowych.

Część kraju nadal z najsurowszymi ograniczeniami

W stolicy kraju nadal będą obowiązywać aktualne środki kontroli zakażeń. Jak oświadczył Raymond Johansen, pełniący funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej – „Zalecenie, które otrzymaliśmy od Norweskiej Dyrekcji ds. Zdrowia i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego jest również bardzo jasne: otwarcie Oslo teraz jest nieuzasadnione”. Planowane jest utrzymanie obecnie obowiązujących środków do czwartku 29 kwietnia.

Pomimo to władze Oslo zdecydowały się na otwarcie szkół pod warunkiem przestrzegania przez uczniów osobistych środków kontroli zakażeń. Dzieci nie muszą także utrzymywać odległości 1 metra podczas uprawiania sportów drużynowych

Surowe przepisy przeciwepidemiczne będą dalej obowiązywać także w obrębie 20 gmin w Viken.

- Polecamy -