test
11.4 C
Oslo
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Strzelanina na Røa w Oslo – nie żyje 1 osoba

W poniedziałek wieczorem doszło do strzelaniny w jednej z dzielnic norweskiej stolicy, w wyniku której życie straciła 1 osoba. Jak donosi policja, ofiarą jest słynny 70-letni prawnik Tor Kjærvik.

Morderstwo z premedytacją?

Do incydentu doszło w obrębie prywatnej posesji około godziny 21:00 w poniedziałek. Według ustaleń norweskich służb podczas strzelaniny w domu przebywało kilka osób. Ranna została jedna z nich. O godzinie 22:30 poinformowano, że postrzelony mężczyzna nie żyje. Sprawca zbrodni samodzielnie zgłosił się na policję. 

Jak powiedział Line Skott z okręgu policyjnego w Oslo w rozmowie z NTB – „Mamy kontrolę nad mężczyzną po trzydziestce i jesteśmy prawie pewni, że jest sprawcą. Nie ma żadnych informacji o innych sprawcach lub wspólnikach”.

Ustalono, że zatrzymany jest etnicznym Norwegiem i obywatelem krainy fiordów. Nie był także wcześniej notowany. 

Policja potwierdziła we wtorek rano, że ​​oskarżony był w bliskich relacjach rodzinnych z Kjærvikiem. Według Anne Alræk Solem z okręgu policyjnego w Oslo  – „To bardzo trudny przypadek i należy tu wziąć pod uwagę wiele kwestii”.

Nie żyje popularny norweski prawnik

Według ustaleń norweskich mediów zamordowany został 70-letni prawnik o imponującym dorobku zawodowym. Przez wiele lat zajmował się najgłośniejszymi sprawami karnymi w Norwegii, a jego działalność prawnicza, uczyniła go jednym z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych norweskich adwokatów.

Postrzegany był jako niezwykle spokojna i powściągliwa osoba. Podczas lat swojej działalności był obrońcą m.in. w sprawie Landås, gdzie w 1995 roku pielęgniarka została oskarżona o dokonanie 10 zabójstw. W 2002 roku bronił także Kristin Kirkemo w sprawie związanej z potrójnym morderstwem na farmie Orderudów.

Narzędziem zbrodni był najprawdopodobniej pistolet, który został zabezpieczony przez policję. W najbliższym czasie odbędzie się przesłuchanie podejrzanego oraz świadków zdarzenia.

- Polecamy -