-9.8 C
Oslo
wtorek, 16 kwietnia, 2024
motty_kredyty norweskie

Polak oskarżony o morderstwo w Lørenskog

Do incydentu doszło w niedzielną noc 1 sierpnia. Zmarły to obywatel Litwy, który miał ponad 50 lat. Głównym podejrzanym jest z kolei Polak po 40-tce. 

1 z 6 podejrzanych

Wśród domniemanych sprawców czynu znalazło się aż 6 osób. Podejrzanych przesłuchano już w niedzielny wieczór, jednak 5 z nich wypuszczono z aresztu jeszcze tego samego dnia. Głównym podejrzanym stał się obywatel Polski, który wielokrotnie odwiedzał zamordowanego Litwina w jego miejscu zamieszkania

Jak przyznał w rozmowie z NRK inspektor policji – Lars Reinholdt-Østbye – „Informacje z prac technicznych i z przesłuchań zmniejszyły podstawę podejrzeń wobec pięciu oskarżonych. Jednocześnie w stosunku do szóstego oskarżonego wzmocniono je”.

Morderstwo na urodzinach?

Według ustaleń adwokatki Polaka – do incydentu doszło podczas imprezy urodzinowej. Jeden ze świadków, mieszkający w domu, w którym doszło do zbrodni, wspominał podczas przesłuchania o nagłym uderzeniu, które usłyszał w nocy.

Policja została powiadomiona o tym, że mężczyzna został poważnie ranny pod adresem w Lørenskog od personelu karetki pogotowia. Litwin po 50-tce niedługo potem zmarł. Nie wiadomo, czy miał rodzinę w Norwegii –  trwają poszukiwania jego krewnych. 

Jak informuje NRK – ofiara zostanie poddana autopsji. Dokładne badania kryminalistyczne zaplanowano na początek tygodnia. Z uwagi na dobro śledztwa policja nie udostępnia opinii publicznej większej ilości danych.

Polak nie przyznaje się do winy

Podejrzany o morderstwo Polak został aresztowany na 4 tygodnie, a jego obrończynią została Gunhild Lærum. Jak twierdzi mecenaska – oskarżony niewiele mówi o związku z ofiarą, ale według jej ustaleń dom, w którym doszło do czynu, miał być jego przyszłym miejscem zamieszkania.

Mężczyzna jest w szoku oraz w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym. Nie przyznaje się do postawionych mu zarzutów

- Polecamy -