Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

W ciągu tygodnia ilość zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Norwegii wzrosła o ponad 50%

Według ustaleń NTB w ciągu zaledwie tygodnia ilość nowych przypadków zachorowania na COVID-19 wzrosła w krainie fiordów dokładnie o 53,2%. 

Liczby szybko rosną 

Jak donosi NTB – w zeszłym tygodniu w Norwegii wykryto 2187 przypadków zachorowania na koronawirusa. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej było ich 1428. To dwukrotny wzrost na przestrzeni zaledwie 7 dni.

Dane dotyczące samej stolicy Norwegii mówią o wzroście przypadków aż o 86,8%. O ile 2 tygodnie temu statystyki mówiły o 151 zakażeniach, w poprzednim tygodniu było ich aż 282.

Efekt dominującego wariantu indyjskiego

Według ekspertów niepokojące dane są powiązane z rozprzestrzenianiem się w krainie fiordów wariantu indyjskiego koronawirusa, który uznawany jest za najbardziej zaraźliwy. Obecnie jest on dominującą mutacją na terenie wielu europejskich krajów – w tym i Norwegii.

Z powodu jego wzmożonej transmisji norweski rząd zdecydował się także przełożyć 4 etap łagodzenia obostrzeń w Norwegii, o czym pisaliśmy w naszym artykule – Jest decyzja – 4 etap otwierania Norwegii wstrzymany.

Decyzja władz była podparta sugestiami FHI, które zalecały ostrożność. 

Eksperci są jednak zdania, że zachorowalność utrzymująca się na poziomie 2000-3000 przypadków tygodniowo nie powinna doprowadzić do kolejnej fali epidemii pod koniec tego lata.

Przeczytaj więcej o sytuacji w Norwegii!

- Polecamy -