Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Polak skazany na siedem i pół roku więzienia za próbę przemytu 384 kilogramów haszyszu do Norwegii

Polak został skazany na siedem i pół roku więzienia przez norweski sąd za próbę przemytu 384 kilogramów haszyszu. To jeden z największych przechwyceń narkotyków w historii Norwegii.

Szczegóły sprawy

Zatrzymanie miało miejsce na początku 2023 roku, gdy polski kierowca ciężarówki próbował przewieźć ładunek przez granicę norweską. Podczas rutynowej kontroli celnej w regionie Østfold funkcjonariusze odkryli ukryty ładunek haszyszu, co doprowadziło do natychmiastowego aresztowania kierowcy.

Proces i wyrok

Proces odbył się wiosną 2024 roku, a sąd norweski uznał oskarżonego za winnego przemycenia dużej ilości narkotyków. W trakcie procesu ujawniono, że oskarżony działał w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, co dodatkowo wpłynęło na surowość wyroku​.

Kontekst i reakcje

Sprawa wywołała duże zainteresowanie zarówno w Norwegii, jak i w Polsce. Polskie media podkreślały, że wyrok jest jednym z najcięższych wymierzonych obywatelowi Polski za przestępstwa narkotykowe za granicą. Norweskie władze celne i policyjne nie kryły satysfakcji z udaremnienia przemytu, podkreślając pozytywny wpływ tego typu sukcesów na walkę z narkotykami w regionie​.

- Polecamy -