-9.8 C
Oslo
wtorek, 23 kwietnia, 2024
motty_kredyty norweskie

Polak zaatakowany nożem na stacji benzynowej w Dombås

Według norweskiej policji do zdarzenia doszło w niedzielną noc na jednej ze stacji benzynowych Circle K w miejscowości Dombås w hrabstwie Innlandet. O atak podejrzana jest młoda kobieta. Poszkodowany przetransportowany został helikopterem do szpitala w Trondheim.

Incydent w Circle K

Policja dostała informację o incydencie w niedzielę o godzinie 2 w nocy. Poszkodowanym okazał się około 30-letni Polak, którego helikopterem przetransportowano do Szpitala Uniwersyteckiego św. Olafa w Trondheim. Jego stan określa się jako stabilny, lecz odmówiono udzielenia informacji na temat stopnia jego obrażeń.

Służby zatrzymały podejrzaną w przeciągu godziny od incydentu. Dziewczyna znajdowała się w pobliżu miejsca zdarzenia i nie stawiała oporu policji. 

Policja bada sprawę

Służby zabezpieczyły nagranie video z monitoringu stacji benzynowej oraz poprosiły świadków wydarzenia o kontakt pod numerem 02800 w celu złożenia zeznań. Miejsce ataku zostało w niedzielę zabezpieczone przez policyjnych techników, którzy ukończyli swoją pracę około godziny 10.

Kobieta oskarżona o napaść przebywa obecnie w areszcie i będzie w najbliższym czasie przesłuchiwana. Jej obrońcą został Anders Bjørnsen, według którego dziewczyna nie zajęła jeszcze żadnego stanowiska w sprawie oskarżenia.

Na razie nie wiadomo, czy poszkodowanego łączyła z oskarżoną jakaś znajomość. Mało prawdopodobne jest natomiast to, by w incydencie uczestniczyły osoby trzecie. 

Według dotychczasowych ustaleń policji oskarżona o napaść ma związek z miastem, w którym doszło do incydentu i ma ponad 20 lat.

- Polecamy -