Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Perspektywy na kredyt w Norwegii: wszystko, co musisz wiedzieć

Lato zbliża się wielkimi krokami. To okres w roku, który szczególnie sprzyja realizowaniu wyznaczonych celów. Wielu Polaków mieszkających w Norwegii decyduje się w tym czasie na zmiany: jedni rozglądają się za nowym samochodem, inni zabierają się za od dawna odwlekany remont, a jeszcze kolejni marzą o własnych czterech kątach w kraju fiordów. Na te wszystkie plany potrzeba jednak środków. Sprawdź, jakie możliwości finansowania są obecnie dostępne na norweskim rynku!

Produkty finansowe w Norwegii – co oferuje rynek?

Opcji finansowania w krainie fiordów jest naprawdę sporo. Banki oferują różne typy kredytów: od tradycyjnych hipotek, po kredyty specjalne, samochodowe, gotówkowe, czy też konsolidacyjne. Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb i sytuacji finansowej klientów. W tym artykule przytoczymy najpopularniejsze rodzaje produktów finansowych w Norwegii. Warto rozeznać się w tym temacie, aby wybrać opcję najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb. 

Forbrukslån, czyli kredyt konsumencki na dowolny cel

To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych opcji na rynku. Łatwo dostępny kredyt konsumencki, niewymagający zabezpieczenia, z minimum formalności. To bardzo dobry wybór dla osób, które potrzebują zastrzyku gotówki na realizację wielu swoich celów. Kwota udzielanego kredytu konsumenckiego mieści się w przedziale od 5000 do 500 000 NOK, a okres spłaty zobowiązania wynosi 5 lat. 

Do zalet kredytu konsumenckiego trzeba zaliczyć oprocentowanie, które w porównaniu z kartami kredytowymi wypada znacznie korzystniej. Poza tym wnioskowanie o kredyt konsumencki jest banalnie proste: wystarczy wysłać wniosek przez BankID, który wypełnisz bardzo szybko, nawet za pomocą telefonu komórkowego. Sprawdź, jak wygląda wniosek o kredyt konsumencki w Motty Telefinans.

Jakie wymagania musisz spełniać, aby móc ubiegać się o kredyt w Norwegii?

Choć kredyt konsumencki wymaga minimum formalności, istnieją pewne warunki stawiane przez banki, które musisz spełnić, aby móc starać się o tego typu finansowanie. W innym przypadku niestety trzeba liczyć się z odmową udzielenia kredytu. 

Aby mieć szansę na kredyt w Norwegii, musisz: 

 • mieć co najmniej 23 lata,
 • posiadać stały numer personalny (fødselsnummer),
 • mieć meldunek w kraju fiordów,
 • wykazać dochód roczny w wysokości min. 220 000 NOK brutto (co ważne: możesz też uzyskać kredyt konsumencki, jeśli pobierasz zasiłek chorobowy lub rehabilitacyjny). 

Czy inkasso i d-nummer to przeszkoda?

Niestety, tak. Banki odmówią udzielenia kredytu, jeśli nie posiadasz stałego numeru personalnego albo masz inkasso. Wypełnij wniosek o fødselsnummer w oddziale Skatteetaten w dziale Folkeregisteret. W przypadku inkasso polecamy możliwie jak najszybciej spłacić zadłużenia, aby poprawić swoją zdolność kredytową.

Kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu oszczędzisz na ratach

Refinansiering, bo o nim mowa, to rozwiązanie dla każdego, kto szuka sposobu na mądre oszczędzanie. Kredyt konsolidacyjny w praktyce oznacza złączenie wszystkich dotychczasowych zobowiązań (pożyczek, kart kredytowych) w jedno, często na o wiele lepszych warunkach spłaty. Możesz skorzystać z tej opcji już po 6 miesiącach od zaciągnięcia kredytu.

Refinansując zadłużenia, zyskujesz 1 ratę zamiast kilku, dzięki czemu Twój domowy budżet staje się bardziej przejrzysty i łatwiej nad nim zapanować. Co więcej, masz szansę na niższe oprocentowanie, a to przekłada się na realne oszczędności w skali miesiąca. Jeśli chcesz, możesz też wydłużyć okres spłaty kredytów do nawet 15 lat. 

Wniosek o refinansowanie w Norwegii możesz wypełnić dokładnie w tym samym miejscu, co wniosek o kredyt konsumencki.

Kredyt hipoteczny

Nie jest tajemnicą, że nieruchomości w Norwegii nie należą do tanich. Z tego powodu zdecydowana większość osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, aby zrealizować swoje marzenia o własnych 4 kątach w kraju fiordów. To dobre rozwiązanie dla osób, które planują zostać w Norwegii na stałe i nie płacić za wynajem mieszkania. 

Wśród warunków, jakie trzeba spełnić, aby ubiegać się o kredyt hipoteczny, należy wskazać:

 • posiadanie stałego numeru personalnego;
 • minimum 15% wkładu własnego;
 • stałe zatrudnienie w Norwegii w oparciu o umowę o pracę, 
 • odpowiednia zdolność kredytowa;
 • wartość nieruchomości musi wynosić minimum 750 000 NOK.

Maksymalny okres spłaty tego typu zobowiązania wynosi 30 lat. Oprocentowanie kredytu hipotecznego zależy od oceny Twojej zdolności kredytowej oraz indywidualnej oferty banku, w którym wnioskujesz. 

Spesiallån: specjalny kredyt hipoteczny w specjalnej sytuacji

Zdarza się niestety, że bank odmawia udzielenia kredytu hipotecznego po przeanalizowaniu sytuacji materialnej wnioskodawcy. Czasami dzieje się tak nawet jeśli posiadasz wkład własny i stały dochód. Wśród przyczyn takiego stanu rzeczy należy wskazać m.in.:

 • posiadanie betalingsanmerkninger, inkasso lub wielu zadłużeń;
 • prowadzenie działalności gospodarczej, pracę w charakterze freelancera, w niepełnym wymiarze czasu.

Na szczęście istnieją instytucje, które analizują Twoje możliwości spłaty bardziej dogłębnie, niezależnie od powodu odmowy kredytowania w tradycyjnym banku. Warto rozważyć tę opcję, zamiast porzucać od razu marzenia o nowej nieruchomości. 

Aby wnioskować o spesiallån, musisz spełnić następujące warunki:

 • posiadasz nieruchomość w Norwegii;
 • wartość Twojej nieruchomości wynosi minimum 750 000 NOK;
 • Twój roczny dochód to minimum 250 000 NOK;
 • mieszkasz lub odprowadzasz podatki w kraju fiordów co najmniej przez ostatnie 3 lata;
 • posiadasz 15% wkład własny.

Więcej na temat spesiallån dowiesz się tutaj

Łatwiej z ekspertem!

Jeśli zastanawiasz się nad finansowaniem w Norwegii, skorzystaj z bezpłatnej pomocy doradcy kredytowego. Nic Cię to nie kosztuje, a możesz zaoszczędzić wiele czasu i nerwów. Dobrze wiemy, że w gąszczu regulacji i kruczków łatwo jest się pogubić, a jeśli chodzi o pieniądze, nie warto brać kota w worku! 

Zespół Motty Polska
Zespół Motty Polska – Twoi doradcy kredytowi w Norwegii

Nasi specjaliści pomogą Ci przejść przez cały proces wnioskowania o kredyt w Norwegii i dokładnie przeanalizują Twoją sytuację, aby razem z Tobą znaleźć najlepszą ofertę. Motty współpracuje aż z 18 bankami. Jest z czego wybierać, prawda? Dzięki temu masz pewność, że otrzymasz kredyt na atrakcyjnych warunkach!

Twój kredyt w Norwegii w naszych rękach. Sprawdź!

- Polecamy -