test
11.4 C
Oslo
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Rekordowe ceny za nocleg w hotelach w Norwegii

Za pobyt w norweskim hotelu musimy obecnie zapłacić rekordowo wysokie kwoty. W niektórych miejscach ceny wzrosły nawet o 30% w przeciągu roku. 

Bardzo drogie wakacje

Choć władze Norwegii zachęcają do tego, aby spędzić letni urlop na terenie krainy fiordów, ceny za zakwaterowanie w większości norweskich hoteli wcale do tego nie zachęcają…

Jak oznajmił w rozmowie z NRK Peter Wiederstrøm, konsultant hotelowy – ceny wzrosły w wielu miejscach nawet o 20% – przy jednoczesnym spadku ilości wynajmowanych pokoi. A zazwyczaj to popyt podbijał ceny!

Według Wiederstrøm’a to celowy zabieg branży, która w wyniku pandemii straciła dużo pieniędzy.

Drożej niż w Nowym Jorku?

Ceny za nocleg w hotelu wzrosły o ponad 20% w takich miejscowościach jak m.in.: Stavanger, Lillehammer, Trondheim oraz Bodø.

W rankingach przoduje jednak Kristiansand – tam trzeba obecnie zapłacić nawet 30% więcej niż jeszcze rok temu. Ceny na południu Norwegii przebijają nawet koszt noclegu w takich miastach jak Nowy Jork i Wenecja.

Według doniesień NRK 4-osobowa rodzina za 4 noce w Kristiansand może zapłacić od 10 000 do nawet 16 000 NOK.  To o wiele więcej niż w wielu światowych metropoliach.

O ile obłożenie hoteli w Kristiansand utrzymywało się w zeszłym roku na bardzo wysokim poziomie – nawet 94% – teraz jest to około 71%.

Ludzie i tak chcą podróżować

Według danych przekazanych przez Avinor – krajowy ruch pasażerski wzrósł o 44% w porównaniu z 2020 rokiem. Jeśli chodzi z kolei o podróże międzynarodowe, odnotowano wzrost w wysokości 72%.

Jak informuje linia lotnicza SAS – tego lata podróże krajowe wróciły do ​​80% normalnego obłożenia.

podróż po Norwegii
Pomimo wysokich cen za nocleg, nadal dużo mieszkańców Norwegii decyduje się podróżować w wakacje po kraju.

Za ulubione kierunki uznaje się przede wszystkim Sørlandet – łącznie z obszarem od Drammen do Kristiansand. Wielu turystów decyduje się także odwiedzić północne regiony – Lofoty, Bodø oraz Tromsø.

Zainteresował Cię ten temat? Przeczytaj więcej!

- Polecamy -