Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Spektakularne burze we wschodniej Norwegii

Żółte ostrzeżenie wydane przez meteorologów we wtorek dla wschodniej części Norwegii nie było w żadnym przypadku działaniem nad wyraz. W środowe popołudnie na niebie odegrał się bowiem prawdziwy burzowy spektakl. 

Meteorologowie wspominali o ulewnych deszczach i szybkich zmianach pogody. Ostrzeżenie zostało wydane we wtorek i obowiązywało przez całą środową noc do poranka w takich regionach jak w Oslo, Akershus, Østfold, Buskerud oraz Vestfold.

Ostrzegano o możliwych podtopieniach, osuwiskach, a także utrudnieniach w ruchu oraz przerwach w dostawie prądu.

Ponad 10 000 wyładowań atmosferycznych na godzinę

We wschodniej Norwegii w godzinach popołudniowych doszło wczoraj do ogromnej burzy. Jak donosi portal Aftenposten, w ciągu godziny zarejestrowano w pobliżu Oslo aż 10 581 wyładowań atmosferycznych.

radar burzowy w Norwegii
Ogromna ilość wyładowań atmosferycznych została wczoraj zarejestrowana przez radary burzowe.
[Źródło: lyn.met.no/Aftenposten]

W wyniku gwałtownej zmiany pogody niektóre miejscowości we wschodniej części Norwegii zostały pozbawione dostaw prądu od dostawcy energii elektrycznej Elvia. Jak doniosła gazeta VG – mogło to być nawet kilkaset domów.

Jak poinformowała wczoraj Cecile Gregersen, konsultantka Elvii ds. komunikacji – „To właśnie błyskawice i grzmoty są przyczyną przerw w dostawie prądu, które teraz obserwujemy. Mamy przerwy w dostawie prądu w kilku miejscach, od Trysil na północy po Moss i Fredrikstad na południu”. Według obietnic, usterka miała zostać naprawiona do godziny 16 w środę.

Sezon burzowy w pełni

Meteorologowie ostrzegają przed gwałtownymi zmianami pogody, które w dobie upałów mogą być bardzo częstym zjawiskiem. Zalecają także, by być świadomym prognoz pogody dla swojego regionu i monitorować je przed planowanym wyjściem nad wodę lub w góry. Pozwoli to uniknąć wielu potencjalnych niebezpieczeństw.

Szczegółowe i na bieżąco uaktualniane informacje na temat warunków pogodowych oraz związane z nimi ostrzeżenia wydawane dla mieszkańców Norwegii dostępne są pod tym adresem – www.yr.no

Aktualna mapa burzowa dostępna jest natomiast tutaj – lyn.met.no.

- Polecamy -