11.4 C
Oslo
środa, 12 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Samochód wjechał do kawiarni w centrum Oslo

Jak donosi NRK – dzisiaj około godziny 9:30 samochód rozbił szyby kawiarni i wjechał do budynku w stolicy Norwegii. W środku lokalu byli goście.

Rozpędzony samochód uderza w okna kawiarni w norweskiej stolicy

Do wypadku doszło dzisiaj rano w ścisłym centrum Oslo. Według wstępnych ustaleń policji samochód wyjechał z bramy Pløens, pokonał skrzyżowanie w Storgata i uderzył w okna kawiarni, która znajduje się na skrzyżowaniu Storgata i Skippergata.

samochód w kawiarni w Oslo
Do zdarzenia doszło 6 sierpnia około godziny 9:30.
[Zdjęcie: Javad M. PAarsa/NTB]

Jak relacjonuje funkcjonariusz kierujący zadaniem – Kristoffer Bang – samochód jechał najprawdopodobniej z dużą prędkością. Za kierownicą siedziała starsza kobieta, która została odwieziona do szpitala.

Nikt poważnie nie ucierpiał w wypadku

„Do budynku wjechał samochód. Nie wiemy dlaczego, ale dana osoba jest badana przez personel medyczny […]. Wstępne informacje wskazują, że nie ma poważnych obrażeń” – powiedział w rozmowie z  NTB kierownik operacyjny z okręgu policji w Oslo – Per Ivar Iversen.

Pomimo że w czasie, kiedy doszło do wypadku w lokalu byli ludzie, nikt z klientów kawiarni nie został poważnie ranny

Samochód, którym kierowała kobieta nadaje się już jedynie do kasacji. Z kolei w budynku, w który uderzyła brakuje kilku szyb.

Policja rozpoczyna śledztwo dotyczące incydentu oraz zbiera zeznania świadków. Podczas zdarzenia w okolicy znajdowało się wiele osób.

- Polecamy -