11.4 C
Oslo
środa, 12 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Według Erny Solberg narodowy program szczepień przebiega zadowalająco

Jak stwierdziła norweska premier, szczepienia w Norwegii przebiegają bez zastrzeżeń i dają nadzieję na dalsze kroki w sferze otwierania społeczeństwa. 

Duże zainteresowanie szczepieniami w Norwegii

Jak donosi biuro norweskiej premier, kraina fiordów znajduje się obecnie w światowej czołówce, jeśli chodzi o zainteresowanie obywateli oferowanym programem szczepień

Według ankiety przeprowadzonej przez Norweski Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) – aż 93% respondentów wyraża chęć przyjęcia szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Szacuje się, że do końca sierpnia wszyscy mieszkańcy Norwegii, którzy ukończyli 18 lat, będą mieć możliwość przyjęcia przynajmniej jednej dawki szczepionki.

Jedyna szansa na wyjście z pandemii?

Jak wyznała Solberg w rozmowie z gazetą VG – „W Norwegii szczególnie ważne jest to, że tak wielu powiedziało TAK szczepieniom. Mam nadzieję, że to się utrzyma, ponieważ to jest nasze wyjście z ograniczeń, które mamy. To droga do większej wolności w życiu codziennym. Im więcej osób zostanie zaszczepionych, tym mniej prawdopodobne jest, że ludzie poważnie zachorują lub umrą”.

Według danych FHI z 21 lipca 2021 roku łącznie 3 na 4 Norwegów przyjęło już przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki. To dokładnie 3 246 349 osób.

W pełni zaszczepionych jest z kolei około 39,4% społeczeństwa, czyli 1 687 598 osób.

Przypomnijmy, że w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się wariantu delta koronawirusa, rząd zdecydował się ostatnio odroczyć czwarty etap ponownego otwarcia Norwegii. O okolicznościach tej decyzji pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów – Łagodzenie obostrzeń w Norwegii – 4 etap zostanie opóźniony.

Obecnie statystyki dotyczące infekcji utrzymują się na stabilnym poziomie, co jest bardzo pozytywnie odbierane przez władze. 

Decyzja na temat dalszych kroków w sferze poluzowań nastąpi na przełomie lipca i sierpnia.

- Polecamy -