test
11.4 C
Oslo
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Więzienie w Arendal sprzedane za 12,7 miliona NOK

Aż 23 interesariuszy wzięło udział w licytacji, natomiast 50 osób było zainteresowanych ofertą. Kto i po co kupił od państwowej spółki Statsbygg były budynek więzienny?  

Szybko i sprawnie

Jak informuje serwis E24, nieruchomość znajduje się w odległości kilometra od centrum Arendal, a łączna powierzchnia działki wynosi 6 847 metrów kwadratowych. Zabudowa obejmuje z kolei 4 budynki, których łączny metraż wynosi 3 596 metrów kwadratowych.

więzienie w Arendal
Największą zaletą kompleksu w Arendal jest jego lokalizacja. [Zdjęcie: Wikimedia Commons]

Jak powiedział broker z Sørmegleren – John Christian Webb – zarówno zainteresowanie, jak i cena były powyżej oczekiwań. 

Osoba, która zdecydowała się nabyć nieruchomość zapłaci za nią dokładnie 12,7 mln NOK, przewyższając tym samym cenę sugerowaną o 4,6 mln NOK. Brokerzy nie chcą ujawnić tożsamości nabywcy. Norweskie media podejrzewają jednak, że musi to być ktoś „stąd”. 

Najstarsza część więzienia powstała w 1862 roku, a w drugiej połowie XX wieku poddana została dwóm modernizacjom. 

Agenci nieruchomości spekulują, że dzięki doskonałej lokalizacji i sporej działce, dawne więzienie może zostać przekształcone w nieruchomość mieszkalną. 

Norweskie więzienia na sprzedaż

Nieruchomość w Arendal jest jedną z dwóch więziennych placówek, które zostały w ostatnim czasie wystawione na sprzedaż. Drugą z nich jest więzienie Hof, które usytuowane jest 20 km na północ od Holmestrand. 

Kompleks składa się z 18 budynków, które powstawały od 1953 do 2009 roku. Na razie nieznana jest jego wycena. Podkreśla się jednak, że nieruchomość ma podobnie jak więzienie w Arendal – ogromny potencjał.

więzienie Hof
Więzienie Hof usytuowane jest w bardzo spokojnej okolicy i ma działkę o łącznym metrażu 33 350 metrów kwadratowych. [Zdjęcie: Statsbygg]

Obydwa ośrodki zostały zamknięte po tym, gdy otwarto w zeszłe lato więzienie Agder, które łącznie dysponuje 300 miejscami w obrębie dwóch placówek. 

- Polecamy -