Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Za czym tęsknią Polacy w Norwegii?

Mówi się, że co kraj to obyczaj. To prawda, dlatego wyjazd do zupełnie innego państwa to z jednej strony szansa na nowy start, ale też konieczność przyzwyczajenia się do wielu zmian. Na podobne odczucia muszą przygotować się także osoby, które zdecydują się wyjechać z Polski i przenieść do Norwegii. Inny język, kultura, tradycje, historia, waluta, a nawet kuchnia. Okazuje się, że to nie wszystko! Polacy w Norwegii podkreślają, że na samym początku po przenosinach mieli także spory problem, z tym że w sklepach nie mogli kupić typowo polskich produktów, do których byli przyzwyczajeni. Sprawdź, już teraz, jakich towarów nie znajdziesz na półkach sklepowych w Norwegii.

Jaki polskich produktów nie kupisz w Norwegii?

Norwedzy cenią sobie tradycyjne i własne wyroby, dlatego nie są zbyt otwarci na zewnętrzny rynek. Podczas odwiedzania rodziny w Polsce nie zapomnij o tym, aby zakupić i zabrać ze sobą do Norwegii swoje ulubione produkty spożywcze i inne towary, których niestety nie znajdziesz na półkach sklepowych w Norwegii. Możesz także sprawić prezent swoim norweskim znajomym i obdarować ich naszymi rodzimymi produktami. Z pewnością docenią ten gest, mimo preferowania własnej produkcji.

Artykuły spożywcze

Polacy w Norwegii tęsknią przede wszystkim za polską kuchnią. Jedzenie w Polsce jest nieporównywalnie lepsze od tego, jakie jest dostępne u naszych północnych sąsiadów.

Oczywiście niemożliwe staje się znalezienie w sklepach typowo regionalnych artykułów spożywczych z Polski. Dlatego, jeśli uwielbiasz oscypki, kiełbasy wiejskie, pierniki toruńskie, rogale świętomarcińskie itp., to koniecznie zabierz je ze sobą.

Wielu Polaków uznaje, że w Norwegii bardzo trudno jest zakupić dobrą kiełbasę, twaróg, kaszę gryczaną, podroby drobiowe itd.

Nie można pominąć również chleba, bez którego Polacy nie wyobrażają sobie śniadania, a często też kolacji. W Norwegii trudno o chleb, który będzie, choć odrobinę podobny smakowo do tego, do którego przywykliśmy w Polsce.

Polskie zabawki dla dzieci

Poza tym bardzo często Polacy w Norwegii, którzy mają dzieci, chcą, aby ich pociechy miały stały kontakt z językiem polski. Dlatego też warto zakupić w Polsce książeczki, zabawki edukacyjne, interaktywne gry i inne zabawki, które zostały wykonane w języku polskim. Połączenie zabawy z nauką lub przypomnieniem polskiego to doskonała metoda, aby Twój maluch nie zapomniał mówić w tym języku.

Alkohol

Kolejnym towarem, który w Polsce jest znacznie lepszy, są alkohole. Szczególnie dotyczy to piwa. Jesteśmy pewni, że po tym, jak pierwszy raz zakupisz norweskie piwo, szybko uznasz, że polskie smakowało Ci znacznie bardziej. I to z dwóch powodów – z jednej strony polskie piwo ma wyższą jakość, a do tego dostępne jest w sklepach w znacznie niższej cenie. Jeśli jesteście fanami mocniejszych trunków to także powinniście zaopatrzyć się w nie w Polsce. W rozsądnych ilościach! W Norwegii bowiem obowiązują limity wwozu produktów alkoholowych. Dokładne przepisy celne dla podróżujących znajdziecie także tutaj.

Kosmetyki

Polacy w Norwegii uznają, że wybór kosmetyków w norweskich drogeriach jest bardzo ograniczony. Z drugiej strony są dość drogie. Zatem, jeśli chcesz zaoszczędzić, to koniecznie zaopatrz się w zapas ulubionego kremu czy szamponu jeszcze w Polsce. W ten sposób zaoszczędzisz i nie będziesz musiał lub musiała zmieniać swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Warto zwrócić uwagę także na to, że Polacy w Norwegii często zauważają, że wiele produktów spożywczych z pozoru wydaje się podobnych, ale w rzeczywistości mają one zupełnie inny smak. Być może jest tak za sprawą norweskiego powietrza lub po prostu – składu.

- Polecamy -