Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Jaką popularność ma w Norwegii szczepionka firmy Johnson & Johnson?

Według danych udostępnionych przez FHI – jak dotąd prawie 3 400 Norwegów zdecydowało się przyjąć szczepionkę Janssen produkowaną przez firmę Johnson & Johnson. 

Opcja dla chętnych i spełniających określone warunki

Przypomnijmy, że jednodawkowa szczepionka Janssen, którą produkuje amerykański koncern Johnson & Johnson nie została wprowadzona przez norweski rząd do oficjalnego krajowego programu szczepień.

Powodem było ryzyko jej stosowania związane z rzadkimi przypadkami ciężkich zakrzepów krwi oraz małą ilością płytek krwi. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku szczepionki koncernu AstraZeneca, która nieodwracalnie została wycofana z Norwegii. 

Władze Norwegii przewidziały jednak użycie szczepionki Janssen dla osób, które wyraziły chęć bycia zaszczepionym tym preparatem i spełniły przy tym określone wymagania.

Według najnowszych danych w sumie 3 392 Norwegów otrzymało jak dotąd szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Tendencja jest jednak spadkowa – w lipcu podano bowiem o połowę mniej dawek niż w czerwcu.

Dodatkowe dawki szczepionek firmy Pfizer

Jednocześnie do Norwegii napływają nowe dostawy szczepionek uwzględnionych w narodowym programie szczepień. Jak oświadczyła w rozmowie z gazetą VG Erna Solberg – „Norwegia otrzyma 258 000 dodatkowych dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi firmy Pfizer”

Dawki trafią do krainy fiordów w ramach współpracy europejskiej. Pochodzić będą natomiast z nadwyżek bułgarskich i rumuńskich. Przypomnijmy, że już w zeszłym tygodniu Norwegia otrzymała podobną dostawę – liczącą 100 000 dawek szczepionki marki Pfizer – od Litwy.

Do 30 lipca 2021 roku w Norwegii pierwszą dawkę szczepionki otrzymało już 82,8% dorosłego społeczeństwa. W pełni zaszczepionych jest z kolei dokładnie 42% mieszkańców Norwegii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Zobacz więcej!

- Polecamy -