11.4 C
Oslo
piątek, 14 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Norwegowie vs. Polacy – jakie frazy były najczęściej wyszukiwane w 2021 roku w Google?

Przez cały rok wyszukiwane są różne hasła w internecie, ale niektóre dominują wśród pozostałych. Co w 2021 roku najczęściej interesowało Polaków, a co Norwegów?

Norwegia – Euro 2021, Matoma i Squid Game

Najczęściej do wyszukiwarki wpisywano hasło „EM 2021”, co ciekawe, Mistrzostwa Europy rzeczywiście były rozgrywane w tym roku, ale oficjalna nazwa turnieju brzmiała „Euro 2020”. Natomiast najpopularniejszy pseudonim, jaki szukali Norwegowie to Matoma – tak nazywa się norweski DJ. Jeśli chodzi o tytuły seriali, to zdecydowanie dominowało Squid Game, to hasło najczęściej wpisywali mieszkańcy Tromso i Finnmark. 

Na jakie pytania szukano odpowiedzi? W tym roku w Norwegii odbywały się wybory parlamentarne, więc to głównie tego tematu dotyczyły pytania. Na 1. miejscu znalazło się hasło „Hva er sperregrensen”, czyli czym jest próg wyborczy. Z kolei na 3. pozycji sklasyfikowano „Hva er parlamentarisme” – czym jest parlamentaryzm. Wszystkie listy z najpopularniejszymi hasłami wpisywanymi do wyszukiwarki Google znajdziesz tutaj

Polska – Christan Eriksen, spis powszechny oraz… Squid Game

W Polsce również dominowało hasło „Euro 2020”, w odróżnieniu od Norwegów, Polacy szukali informacji po oficjalnej nazwie. To właśnie na tym turnieju Christian Eriksen miał zawał serca, dlatego użytkownicy często szukali informacji o jego zdrowiu. Inny temat, który interesował mieszkańców kraju nad Wisłą, to spis powszechny – najczęściej wpisywano tę frazę w województwie śląskim. Podobnie jak w Norwegii, serial, który był najczęściej szukany to Squid Game. 

Polacy szukali również odpowiedzi na pytania związane z pandemią. Popularne frazy to „jak zapisać się na szczepienie” czy „ile kosztuje test na covid”. Oprócz pandemii szukano odpowiedzi na pytanie „ile kosztuje chleb” albo „kto to Talibowie”. Wszystkie kategorie oraz najczęściej szukane frazy dostępne są tutaj

Wspólne hasła dla obu krajów

Polacy i Norwegowie szukali najczęściej w tym roku informacji związanych z Mistrzostwami Europy, chociaż w inny sposób. Nic dziwnego, turnieje piłkarskie zwykle cieszą się popularnością, ale te zawody były dość specyficzne – rozgrywane nie w tym roku, co powinny, a ponadto zdarzył się na tym turnieju dramatyczny wypadek piłkarza. To na pewno sprawiło, że użytkownicy częściej wpisywali frazę „Euro 2020” czy „EM 2021”. Fenomenem na całym świecie okazał się serial Squid Game, dlatego tutaj też nie ma niespodzianki, że przypadł on także do gustu Polakom i Norwegom.

- Polecamy -