Free Porn
xbporn
28.5 C
Oslo
wtorek, 16 lipca, 2024

Rząd Norwegii wprowadza regionalne obostrzenia

W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w Norwegii, rząd zdecydował się na wprowadzenie lokalnych obostrzeń. 

Gminy objęte dodatkowymi obostrzeniami

Już od 3 grudnia, dodatkowe restrykcje obowiązują w takich gminach jak: Oslo, Alver, Askøy, Austevoll, Austrheim, Bergen, Bjørnafjorden, Kvam,  Osterøy, Modalen, Samnanger, Vaksdal, Voss i Øygarden. Natomiast od 6 grudnia nowe obostrzenia rozszerzono też na gminy Drammen i Lier

Nowe środki bezpieczeństwa

Wszystkie zmiany w obostrzeniach publikowane są na rządowej stronie. Regionalne obostrzenia obowiązują w gminach, gdzie sytuacja w szpitalach jest ciężka i gdzie pojawił się wariant omikron. Co przewidują wprowadzone przepisy?

  • Obowiązkowe noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos, gdy nie można zachować minimum 1 metra odstępu od drugiej osoby w miejscach publicznych. Nakaz nie dotyczy dzieci poniżej 12 lat i tych, którzy nie mogą nosić maseczki ze względów medycznych. 
  • Wprowadzenie pracy zdalnej lub pracy hybrydowej, jeśli jest taka możliwość.
  • Ograniczenie liczby gości na prywatnych imprezach w miejscach publicznych do 100 osób. 
  • Rejestracja gości przez restauracje i powiadomienie ich o ryzyku zarażenia. 
  • Na masowych imprezach może być maksymalnie 600 osób, które są podzieleni na 200-osobowe grupy. 

Na firmowej zabawie odnotowano 50 przypadków zarażenia wariantem omikron 

W Oslo, na julebord zaraziło się ponad 100 osób, z czego u 50 odnotowano wariant omikron. Wśród uczestników było 2 pracowników, którzy wcześniej wrócili z południowej Afryki. Większość gości była zaszczepiona i miała negatywne wyniku testu. 

Właśnie takim przypadkom oraz dużej liczbie pacjentów w szpitalach mają zapobiegać obostrzenia – informuje norweskie Ministerstwo Zdrowia.

- Polecamy -