-9.8 C
Oslo
wtorek, 21 maja, 2024
motty_kredyty norweskie

Tydzień bez śmiertelnych przypadków zachorowania na COVID-19 w Norwegii

Według danych udostępnionych przez FHI, zeszły tydzień był pierwszym od 8 miesięcy, podczas którego nie odnotowano żadnego zgonu związanego z wirusem SARS-CoV-2.

Minister zdrowia – „To wspólny wysiłek społeczeństwa”

Najnowszy tygodniowy raport FHI opublikowany w środę dostarcza wielu dobrych informacji. Okazuje się bowiem, że po raz pierwszy od aż 8 miesięcy przez cały tydzień nie odnotowano ani jednego zgonu związanego z koronawirusem. Ostatnim razem taka sytuacja miała miejsce w październiku 2020 roku.

Jak stwierdził norweski minister zdrowia, Bent Høie, dane te są bardzo satysfakcjonujące i świadczą o wspólnym wysiłku społeczeństwa. 

Według niego – „Ludzie nadal bardzo dobrze radzą sobie z przestrzeganiem zasad, mimo że w wielu lokalnych społecznościach doświadczamy infekcji na mniejszą skalę”. Dodał także, że wynik ten jest efektem prawidłowego przebiegu norweskiego programu szczepień.

W ciągu ostatniego tygodnia nie odnotowano także żadnych przyjęć na oddziały intensywnej terapii, które związane byłyby z COVID-19.

Wirus w odwrocie?

W wyniku pandemii koronawirusa w Norwegii zmarły łącznie 792 osoby. Najwięcej z nich mieszkało w stolicy państwa.

Wskaźnik infekcji utrzymuje się od 2 tygodni na stabilnym poziomie. Podczas ostatnich 7 dni zarejestrowano łącznie 1226 nowych zachorowań, natomiast poprzedni raport mówił o 1219 przypadkach.

Spadł również odsetek pozytywnych wyników testu na koronawirusa, które wykonano na granicy Norwegii. Pomimo zwiększenia ruchu międzynarodowego odnotowano w tej kwestii spadek o 0,03%. Obecnie jedynie 0,05% przyjezdnych jest zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2.

FHI przewiduje, że całkowita liczba osób zakażonych w Norwegii będzie w najbliższym czasie stopniowo maleć.

- Polecamy -