-9.8 C
Oslo
wtorek, 21 maja, 2024
motty_kredyty norweskie

Czy Norwegia była dobrze przygotowana na pandemię?

Najnowsze badania przeprowadzone przez firmę Opinion pokazują, jak po 16 miesiącach pandemii opinia publiczna ocenia działania norweskiego rządu. Zobacz szczegółowe dane z obecnego miesiąca!

Norwegowie oceniają gotowość rządu na pandemię

Norweska firma Opinion nieprzerwanie poddaje analizie postawy, zmiany w zachowaniu i doświadczenia Norwegów, które związane są z pandemią. Poniższe statystyki wchodzą w skład większego projektu – koronamonitor.

Tym razem skupiono się na ocenie związanych z pandemią działań i decyzji norweskiego rządu. Jak zauważa Nora Clausen z Opinion – „Chociaż Norwegia poradziła sobie znacznie lepiej w pandemii niż większość krajów, Norwegowie są w tym roku bardziej sceptyczni niż w zeszłym, jeśli chodzi o to, jak dobrze Norwegia była przygotowana do radzenia sobie z pandemią”.

Firma Opinion zapytała w lipcu 121 500 Norwegów o to, jak odnoszą się do działań swoich władz.

Jeśli chodzi o to, jak mieszkańcy Norwegii oceniają przygotowanie swojego rządu do globalnej pandemii – aż 75% pytanych uznało, że rząd nie przygotował się odpowiednio do globalnego kryzysu. 

Rok temu zadano im dokładnie to samo pytanie. Wtedy ponad ⅓ ankietowanych była zdania, że gotowość norweskiego rządu na pandemię była na odpowiednim poziomie.

Jak jest obecnie z zaufaniem w sprawie informacji i budżetu?

Czy władze odpowiednio dysponowały budżetem? Co drugi Norweg uważa obecnie, że władze wdrożyły niezbędne środki ekonomiczne, aby ograniczyć szkodliwe skutki pandemii na krajową gospodarkę. Prawie ⅓ pytanych jest jednak odmiennego zdania. 

Norwegowie w większej mierze wierzą także w informacje, które otrzymują od rządu. Obecnie aż 64% ankietowanych ufa przekazowi, który dostarczany jest przez władze.

- Polecamy -