12.6 C
Oslo
czwartek, 21 października, 2021

Czy Norwegia była dobrze przygotowana na pandemię?

Najnowsze badania przeprowadzone przez firmę Opinion pokazują, jak po 16 miesiącach pandemii opinia publiczna ocenia działania norweskiego rządu. Zobacz szczegółowe dane z obecnego miesiąca!

Norwegowie oceniają gotowość rządu na pandemię

Norweska firma Opinion nieprzerwanie poddaje analizie postawy, zmiany w zachowaniu i doświadczenia Norwegów, które związane są z pandemią. Poniższe statystyki wchodzą w skład większego projektu – koronamonitor.

Tym razem skupiono się na ocenie związanych z pandemią działań i decyzji norweskiego rządu. Jak zauważa Nora Clausen z Opinion – „Chociaż Norwegia poradziła sobie znacznie lepiej w pandemii niż większość krajów, Norwegowie są w tym roku bardziej sceptyczni niż w zeszłym, jeśli chodzi o to, jak dobrze Norwegia była przygotowana do radzenia sobie z pandemią”.

Firma Opinion zapytała w lipcu 121 500 Norwegów o to, jak odnoszą się do działań swoich władz.

Jeśli chodzi o to, jak mieszkańcy Norwegii oceniają przygotowanie swojego rządu do globalnej pandemii – aż 75% pytanych uznało, że rząd nie przygotował się odpowiednio do globalnego kryzysu. 

Rok temu zadano im dokładnie to samo pytanie. Wtedy ponad ⅓ ankietowanych była zdania, że gotowość norweskiego rządu na pandemię była na odpowiednim poziomie.

Jak jest obecnie z zaufaniem w sprawie informacji i budżetu?

Czy władze odpowiednio dysponowały budżetem? Co drugi Norweg uważa obecnie, że władze wdrożyły niezbędne środki ekonomiczne, aby ograniczyć szkodliwe skutki pandemii na krajową gospodarkę. Prawie ⅓ pytanych jest jednak odmiennego zdania. 

Norwegowie w większej mierze wierzą także w informacje, które otrzymują od rządu. Obecnie aż 64% ankietowanych ufa przekazowi, który dostarczany jest przez władze.

- Polecamy -