test
11.4 C
Oslo
czwartek, 20 czerwca, 2024
motty_kredyty norweskie

Dom w Norwegii – Najlepsze miejsca do zamieszkania w Norwegii

Chcesz przeprowadzić się do Norwegii? Zatem jeszcze zanim zaczniesz szukać pracy, zastanów się, w jakim mieście chcesz się osiedlić. Na początek wybierz miejsce korzystne pod względem ofert pracy, kosztów życia i edukacji. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę miast, które mogą stać się Twoim domem w Norwegii. Sprawdź, która z tych opcji będzie Ci odpowiadała najbardziej.

Oslo – piękna stolica z perspektywami

Z pewnością Oslo to jedno z najbardziej znanych miast w Norwegii, dlatego jako pierwsze przychodzi na myśl, gdy chcesz się przeprowadzić do kraju fiordów. Mieszkanie w stolicy ma wiele zalet, ale dostrzeżesz też minusy. Zwróć uwagę na wysokie koszty życia w mieście – nie bez powodu Oslo jest uznawane za jedną z najdroższych stolic na świecie. Jednocześnie nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy, z łatwością nawiążesz kontakt z innymi Polakami, a do tego skorzystasz z atrakcji typowych dla dużych metropolii. Szczególnie polecamy Ci tamtejsze restauracje, kawiarnie, muzea czy sale koncertowe. Z pewnością zapiszesz też dzieci do dobrych placówek edukacyjnych, choć będziesz mieć większych problemów z tym, żeby kupić dom w Norwegii ze względu na wysokie ceny nieruchomości.

Stavanger – piękna architektura i wspaniała natura

Chcesz, żeby Twój dom w Norwegii znalazł się na zachodnim wybrzeżu kraju? Zatem najlepszym wyborem jest Stavanger. To malownicze miasto, które zachwyca urokliwą architekturą – typową dla Skandynawii. Ta turystyczna miejscowość daje możliwość znalezienia pracy. Z pewnością otrzymasz dobrze płatne stanowisko, jeśli znasz jakiś język obcy – niemiecki, angielski lub norweski. W Stavanger jest też renomowany uniwersytet, instytucje badawcze, a wielu Polaków uznaje właśnie to miasto za najlepsze do zamieszkania, jakie możesz wybrać w kraju fiordów.

Drammen – ogromne perspektywy i bezpieczeństwo

Jeśli interesuje Cię bardziej zaludniona część Norwegii, to koniecznie wybierz miasta we wschodniej części kraju. Polecamy Ci Drammen, czyli jedno z najprężniej rozwijających się miast Norwegii. Bez problemu znajdziesz tam pracę, choć na wyższych stanowiskach musisz liczyć się z większą konkurencyjnością. Spodziewaj się także sporych kosztów życia, jednocześnie zarobki w tej części kraju mogą być wyższe od zachodniego wybrzeża.

Czy wiesz, dlaczego jeszcze wybrać na dom w Norwegii właśnie w Drammen? Po prostu to miasto świetnie łączy dynamiczną metropolią z okolicą, gdzie możesz skorzystać z uroków natury. Umożliwia to rzeka Drammenselva, gdzie możesz pływać, łowić ryby, a nawet udać się na piesze wędrówki, by jeszcze lepiej poznać ten teren.

Tromsø – miasto z widokiem na zorzę polarną

Marzysz o domu na północy Norwegii? Największe perspektywy pod względem jakości życia, zarobków, miejsc pracy oraz poziomu edukacji zapewnia Tromso. To miasto ma wiele do zaoferowania, chociażby wspaniałe zorze polarne, wielorybie safari oraz zachwycającą architekturę. Weź jednak pod uwagę trudy mieszkania na północy Norwegii ze względu na występowanie nocy i dni polarnych.

Kristiansand – rozwinięty przemysł rybny

Jeśli interesuje Cię rybołówstwo i szukasz pracy właśnie w takiej branży, to polecamy Ci zamieszkanie w Kristiansand. Znajduje się tam dobrze rozwinięty port rybacki, a do tego organizowany jest ta słynny targ rybny. Poza tym koszty życia w Kristiansand są nieco niższe w porównaniu do innych miast np. w Oslo. Dzięki czemu możesz zacząć szybciej myśleć o własnym domu w Norwegii. Znajdziesz tam również pracę w handlu, dobre placówki edukacyjne oraz wyjątkowe zabytki. Polecamy Ci też odwiedziny w Parku Ravnedalen, który znajduje się nad Ravnheia.

- Polecamy -